Kino Konesera

erawaBez kategorii

Opowieść o przekraczaniu granic. 

Na ekranie jednocześnie uwodzi i odpycha. Jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Europie. Franz Rogowski jest głównym bohaterem listopadowej propozycji w Kinie Konesera – „Disco Boy”.

W nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale fabule Giacomo Abbruzzese miksuje ze sobą zmysłowość i melancholię, agresję i wrażliwość, pulsujące electro Vitalica i romantyczną chrypkę Edith Piaf. Całej tej intensywnej mieszanki emocji doświadczamy z perspektywy Aleksieja (Franz Rogowski). To chłopak ze Wschodu, który wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia. Disco Boy jest opowieścią o przekraczaniu kolejnych granic i śmiałej podróży do własnego jądra ciemności. W rozpiętym pomiędzy potrzebą życiowych ram i pragnieniem totalnej wolności filmie, fantastyczną drugoplanową kreację stworzył Robert Więckiewicz.

Zdjęcia do filmu kręcono w województwie podkarpackim, na wyspie Reunion i w Paryżu.

KINO KONESERA – Disco Boy już w poniedziałek (4.12). Uwaga! Seans wyjątkowo rozpocznie się o godz. 19:00! Bilet – 15 zł. 

Kilka słów o filmie

Po obfitującej w perypetie podróży, prowadzącej między innymi przez Polskę, Aleksiej przedostaje się z rodzinnej Białorusi do Francji. Wstępuje do Legii Cudzoziemskiej i jako jej żołnierz zatraca się w opętańczym tańcu, w którym do głosu dochodzą wyrzuty sumienia i porzucone marzenia.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz