Klasyka na głos i klawisze

erawaBez kategorii

Posłuchaj duetu rawskich muzyków. Przed publicznością wystąpi Grzegorz Klimczak i Wojciech Szymański. 

Klasyka muzyki sakralnej, pieśni okresu baroku, muzyka filmowa i popularna… Zapraszamy na wyjątkowy koncert. W pięknym wnętrzu najstarszej rawskiej świątyni zaśpiewa Grzegorz Klimczak, a przy fortepianie będzie mu akompaniował Wojciech Szymański

Koncert zaplanowano w niedzielę (3.12) o godz. 18:45.

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Rawie Mazowieckiej, wstęp wolny!

Tego muzycznego duetu właściwie przedstawiać nie trzeba. Obaj panowie to muzycy – pedagodzy. Obaj urodzili się w Rawie Mazowieckiej, tu rozpoczęli swoją edukację muzyczną w Społecznym Ognisku Muzycznym i tu, po latach studiów na Uniwersytecie Łódzkim i Akademii Muzycznej w Łodzi, podjęli pracę rozpowszechniając kulturę muzyczną wśród rawskiego społeczeństwa.

Ich współpraca rozpoczęła się w latach 90-tych XX wieku. Nieprzerwanie trwa do dziś. Wspólnie zrealizowali i wciąż realizują wiele projektów muzyczno – edukacyjnych dla mieszkańców Rawy i powiatu rawskiego.

Grzegorz Klimczak kieruje Miejskim Domem Kultury, Wojciech Szymański jest prezesem Towarzystwa Muzycznego im. I. J. Paderewskiego. W pierwszą niedzielę grudnia to oni staną „na scenie” i oczarują nas utworami, które szczególnie cenią. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz