Koncert na orkiestrę, organy i solistów

erawaBez kategorii

Wyjątkowy koncert w rawskiej farze. Zapraszamy serdecznie.

Muzyczna propozycja na długi majowy weekend. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla, proboszcz Parafii NP NMP ks. prałat Bogumił Karp oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Grzegorz Klimczak serdecznie zapraszają na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

KONCERT na ORKIESTRĘ, ORGANY i SOLISTÓW zaplanowano na 5 maja godz. 18:30 w Kościele pw. NP NMP w Rawie Mazowieckiej. Wstęp wolny. 

ORKIESTRA KONCERTOWA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Często zaprasza do współpracy znanych solistów, zarówno muzyki rozrywkowej jak i klasycznej.

Orkiestra Koncertowa RZAWP od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Dokonała również wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Utwory muzyki polskiej i światowej znalazły się na ponad 20 płytach.

Za swoją działalność artystyczną została uhonorowana m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki. Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

Orkiestrę poprowadzi ppłk Marcin ŚLĄZAK

Soliści: prof. Roman PERUCKI – organy

Natalia WINNIK – mezzosopran

Maciej GRONEK – tenor

Jan KIERDELEWICZ – bas/narrator

Katarzyna SOJA – narracja

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz