KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

erawaBez kategorii

Zapraszamy na koncert pt.: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

Odbędzie się on 24 listopada o godzinie 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. Po koncercie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogi będzie panel dyskusyjny z wykonawcą.

Wydarzenie zaplanowano dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.

Posłuchaj fragmentów nagrań z tego koncertu w innych miejscach
https://www.youtube.com/watch?v=YZ7_qmzruBM
https://www.youtube.com/watch?v=kpWFgRr_tK4
https://www.youtube.com/watch?v=mQREXot-uGk

Koncert Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat niepodległości” to przede wszystkim możliwość wysłuchania najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych oraz starych hymnów kościelnych. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i opowieści o przeżywaniu niepodległości współcześnie. Utwory: „O mój rozmarynie”, „My pierwsza brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Czerwone maki” oraz wiele innych, również mniej znanych, możemy usłyszeć zarówno przy akompaniamencie gitary, akordeonu czy pianina, ale także w pięknych bogatych aranżacjach.

Maciej Miecznikowski – muzyk i wokalista, autor piosenek, a także showman i osobowość telewizyjna. Multiinstrumentalista – śpiewa akompaniując sobie na fortepianie i gitarze, gra też na trąbce, flecie i akordeonie.

Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym – absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obdarzony głębokim i mocnym głosem, dzięki któremu jest w stanie z wdziękiem i charyzmą oryginalnie zinterpretować niemal każdy utwór z dowolnego repertuaru, już nie raz swoimi występami zaskakiwał publiczność. Choć wychował się na muzyce klasycznej i jazzie, to uprawiał wiele gatunków muzycznych, swobodnie poruszając się w różnych konwencjach.
Jest laureatem wielu prestiżowych nagród bluesowych i jazzowych, a także nagród dziennikarzy i publiczności na festiwalach opolskich. Wziął udział w dziesiątkach różnorodnych projektów muzycznych: wydawnictw płytowych i koncertów oraz programów telewizyjnych.
Prowadzenie cieszącego się dużą popularnością show muzycznego „Tak to leciało!” przyniosło mu wielokrotne nominacje do Telekamer i Wiktorów. Po 12 latach występów z rozrywkową formacją Leszcze, w roku 2012 rozpoczął pracę nad swoją pierwszą solową, autorską płytą.

Zobacz więcej na: www.maciejmiecznikowski.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz