„Księstwo Rawskie. Archeologia-historia-dziedzictwo kulturowe”

erawaBez kategorii

Ile lat ma Rawa Mazowiecka? Niedawno obchodziliśmy 700 urodziny miasta🎂. W 1321 r. owszem w jednym z dokumentów Rawa jest wymieniona jako miasto, ale nie jest to data nadania Rawie praw miejskich, co niestety wciąż błędnie jest powtarzane na stronach internetowych i profilach w mediach społecznościowych. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych przeszłością ziemi rawskiej na konferencję popularnonaukową, którą Muzeum Ziemi Rawskiej organizuje w gościnnych progach Miejskiego Domu Kultury im. D. Siedzikówny „Inki”.

Będziemy mieli znakomitych gości m.in. wybitnych specjalistów od dziejów Mazowsza za panowania książąt – Panią Profesor Agnieszkę Teterycz-Puzio z Akademii Pomorskiej w Słupsku, autorkę biografii książąt Konrada Mazowieckiego i Bolesława II; Pana Profesora Janusza Grabowskiego, autora „Pocztu książąt i księżnych mazowieckich”, a także archeologów prowadzących wykopaliska i nadzory przy rewitalizacji miasta, którzy zaprezentują dotychczasowy wykaz znalezisk i efekty swojej pracy.

Widzimy się w MDK-u w piątek 3 września od godz. 10:00. Szczegółowy program konferencji poniżej. Wstęp oczywiście wolny! Zapraszamy!

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz