Rawska milonga na Placu Piłsudskiego.
Zatańczysz z nami tango w samym sercu Rawy Mazowieckiej? Sobotę, 10 sierpnia warto spędzić na Placu Piłsudskiego. Szykuje się moc atrakcji – zarówno młodsi, jak i starsi goście – każdy znajdzie coś dla siebie. W takie tango najlepiej ruszyć całą rodziną!
Lato 24′: RAWSKA MILONGA. PÓJDŹMY w TANGO już 10 sierpnia o godzinie 16:00. Wszystko oczywiście na Placu Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej; wstęp wolny; zaplanowane atrakcje są bezpłatne!
Impreza podzielona zostanie na trzy części. Rozpocznie ją występ KATARYNIARZA JANA. Kataryniarz warszawskiej starówki pojawi się na placu Piłsudskiego o godz. 16:00 i prezentując możliwości zabytkowej katarynki będzie śpiewał piosenki głównie z okresu lat 20-te XX wieku. Panu Jankowi będzie towarzyszyła żona, która prowadzi wyjątkową FOTObudkę. Będziecie mieli okazję zrobić sobie zdjęcie, które zostanie umieszczone na pierwszej stronie przedwojennej ,,Gazety Ziemi Rawskiej” stylizowanej właśnie na lata 20. ubiegłego wieku. Tę wyjątkową pamiątkę otrzymacie od ręki i będziecie mogli zabrać ją do domu.
O godz. 17:00 Krakowskie Biuro Promocji Kultury wspólnie z Teatrem MIŚ zapraszają zarówno dzieci, jak i dorosłych na wspaniały spektakl zatytułowany „ZACZAROWANE KORALE”. Inspiracją do stworzenia tego widowiska stała się opowieść o „Czarownicy z Bełdańskiego jeziora”.
Anna, trzynasta córka biednego Rybaka, pragnie zmiany w swoim życiu. Niespodziewanie wyklęta przez ludzi Czarownica staje się ostatnią nadzieją na odmianę losów naszej bohaterki. Czy Jasiek, przystojny kawaler z pobliskiej wioski, odgrywa kluczową rolę w tej historii? Jakie tajemnice skrywa Król jeziora? Co to znaczy być pięknym, i czy warto podążać za kanonami piękna? Czy rzeczywiście „Nie taki diabeł straszny, jak go malują”? Kim była tajemnicza Czarownica? Czy Zosia odkryje ukryty w niej skarb? Odpowiedzi na te wszystkie pytania odkryjecie oglądając pełen emocji spektakl.
Bogata scenografia, wybitne kreacje krakowskich aktorów, różnorodne postaci oraz melodie, które szybko wpadają w ucho, tworzą niepowtarzalną atmosferę tego wyjątkowego przedstawienia. Dołączcie do nas, by zanurzyć się w magicznym świecie „ZACZAROWANYCH KORALI”. Jesteśmy przekonani, że ta niezwykła opowieść poruszy serca zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych widzów.
Z każdą godziną impreza będzie nabierać tempa. Blok skierowany dla najmłodszych dopełnią ciekawe warsztaty i animacje. O godz. 19:00 ruszymy w tango z zespołem Tango Attack i Maciejem Miecznikowskim.
Zespół nowoczesnego tanga czerpie inspirację zarówno z tradycji jak i awangardy tanga argentyńskiego na świecie. Muzycy, sprawnie poruszając się we wszystkich nurtach związanych z tangiem sprawiają, że każdy ich koncert jest sugestywnym i pełnym poezji, tańca i muzyki spotkaniem z archetypami dobra i zła, życia i śmierci, okraszonym brawurowymi popisami instrumentalnymi.
Zespół tworzą: wirtuozi w swoich dziedzinach: Grzegorz Bożewicz – bandoneon i akordeon, Piotr Malicki – gitara akustyczna i elektryczna oraz Hadrian Filip Tabęcki – fortepian i aranżacje. Muzykom będzie towarzyszył Maciej Miecznikowski, szerokiej publiczności znany przede wszystkim jako wokalista zespołu Leszcze. Repertuar wyznaczony jest jedynie granicami wyobraźni członków zespołu – od klasycznego tanga w nowych aranżacjach – po tangowe remake’i utworów popularnych, a także specjalne autorskie kompozycje. Zespół na stałe współpracuje z najlepszymi tancerzami tanga argentyńskiego. W Rawie Mazowieckiej będziemy mieli przyjemność podziwiać parę mistrzów tanga – wystąpią dla Was Ula Wojtkowiak i Piotr Woźniak.
Poczucie humoru i elegancja dżentelmenów to znak rozpoznawczy naszych gości. Wieczór z nimi dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń. W programie koncertu usłyszymy m.in.: najstarsze tango polskie – „Wanda”, popularne tanga polskich złodziei – „Hanka” i „Tango Andrusowskie”, najbardziej rozpoznawalne tango polskie na świecie – „Tango Milonga”, czy wzruszające „Chryzantemy złociste”. Artyści mają też w repertuarze tanga słynnego argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli – „Che tango che”, „Vuelvo al Sur”, czy „Muerte del Angel”. Trzecią część koncertu stanowią nowe kompozycje („Czerwone Tango”, „Don Badylo”, „Monogamia”).
Przyjdźcie na Plac Piłsudskiego by posłuchać żywiołowych interpretacji tych utworów w wykonaniu zespołu Tango Attack oraz Macieja Miecznikowskiego i ruszmy wspólnie w tango!