Lubię wracać tam…

erawaBez kategorii

A my lubimy, kiedy on wraca i śpiewa w swoim rodzinnym mieście. Zapraszamy na wyjątkowy koncert, którego gwiazdą będzie rawianin MICHAŁ BŁOCKI.

Już we wtorek (15.08) o godzinie 19:00 na Placu Piłsudskiego w Rawie Mazowieckiej, wstęp wolny. 

Michał Błocki – to wywodzący się z naszego miasta artysta, który aktualnie mieszka i pracuje w Krakowie. Do Rawy wraca do rodziny, przyjaciół i znajomych, ale także by zachwycać lokalną społeczność swoim głosem. Tym razem zaproponuje nam między innymi piosenki Zbigniewa Wodeckiego, którego znają i uwielbiają kolejne pokolenia słuchaczy. Podczas sierpniowego koncertu usłyszymy kilka piosenek z repertuaru tego znakomitego piosenkarza.  

15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego, dlatego nie zabraknie także utworów patriotycznych – Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego, Mieczysława Karłowicza. 

Plac Piłsudskiego wypełni się również muzyką z oper i operetek, pieśniami włoskimi, popularnymi przebojami, które wszyscy doskonale znamy. Michałowi będzie akompaniować przy fortepianie Olga Piotrowska-Cender.

Miejski Dom Kultury przygotowuje dla nas również małą niespodziankę. Z Michałem zaśpiewa ktoś jeszcze… Kto? Bądźcie z nami 15 sierpnia w samym sercu Rawy Mazowieckiej i przekonajcie się o tym na własne uszy. 

O artystach słów kilka

Michał Błockitenor, w 2014 roku ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii  Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Włodzimierza Zalewskiego. W latach 2015-2016 kontynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na specjalności kantatowo – oratoryjnej w klasie prof. Bogdana Makala. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich takich artystów, jak np.: Jerzy Artysz, Sergei Leiferkus, Ryszard Karczykowski. Od wielu lat współpracuje z wieloma instytucjami w Polsce, tj. Filharmonia Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Teatr Muzyczny w Łodzi, Opera Wrocławska, Narodowe Forum Muzyki. Od stycznia 2018 roku jest tenorem w zespole Chóru Opery Krakowskiej. Na swoim koncie ma wiele koncertów, recitali i kursów oraz znajomość kilkudziesięciu chóralnych i solowych partii wokalnych.

Olga Piotrowska-Cenderabsolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiowała w klasie fortepianu prof. dr hab. Janusza Skowrona i dr hab. Piotra Machnika. Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę jako akompaniator przy Wydziale reżyserii operowej i teatru muzycznego – wydział powstały w kooperacji Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – obecnej Akademii Sztuk Teatralnych. Następnie otrzymała propozycję współpracy z Akademią Sztuk Teatralnych jako korepetytor przy spektaklach muzycznych realizowanych przez studentów wydziału wokalno-aktorskiego. Tam miała możliwość współpracować z reżyserami oraz aktorami takimi jak: Wojciech Kościelniak, Tadeusz Bradecki, Bogdan Hussakowski, Jerzy Stuhr, Jerzy Trela, Beata Fudalej, Anna Radwan, Jerzy Żuk-Opalski etc. Obecnie pracuje jako akompaniator chóru Opery Krakowskiej oraz akompaniator w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach w klasie skrzypiec, altówki i kontrabasu oraz klasach fletu. Współpracuje również z Capellą Cracoviensis oraz Teatrem Rozrywki Szymaszkowa w Zakopanym.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz