Małgorzata Szejnert w rawskiej MBP.

erawaBez kategorii

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Małgorzatą Szejnert, które odbędzie się 22 listopada (czwartek) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie, ul. Wyszyńskiego 7 (pod filarami).

Pani Małgorzata przyjęła zaproszenie rawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki i będzie to kolejna pisarka po Joannie Bator, która zawita w naszej książnicy. Dla rawskiego DKK będzie to już dwunaste spotkanie w ramach DKK. Spotkania w MBP odbywają się raz w miesiącu.
– Dziękujemy Kindze Siekierskiej koordynatorowi projektu z Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi za, jak zawsze, bezgraniczną pomoc w organizacji spotkania.
Spotkanie jest finansowane przez Instytut Książki w ramach programu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – mówi Zbigniew Pacho z Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

Małgorzata Szejnert to dziennikarka, współzałożycielka „Gazety Wyborczej” i przez prawie piętnaście lat szefowa działu reportażu w tym dzienniku, opiekunka i mentorka najwybitniejszych polskich reporterów młodego pokolenia – Mariusza Szczygła, Wojciecha Tochmana, Jacka Hugo-Badera. Autorka wielu książek, m.in. Szczecin: Grudzień, Sierpień, Grudzień (z Tomaszem Zalewskim), Sława i infamia (rozmowa z prof. Bohdanem Korzeniewskim). W Znaku ukazały się: Czarny ogród (2007), Wyspa klucz (2009) oraz Dom żółwia. Zanzibar (2011).

Za Czarny ogród została uhonorowana Nagrodą Mediów Publicznych COGITO oraz była nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.

Źródło znak.com.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz

© Copyright 2019 eRawa.pl   Regulamin   |   Polityka prywatnosci