„Miłosna Osiecka” na Gwiazdkę

erawaBez kategorii

Piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Katarzyny Żak to gwiazdkowy prezent dla rawskich melomanów! 

Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Taki jest najnowszy koncert Katarzyny Żak. Aktorka, która ma już na swoim koncie dwie płyty, tym razem sięgnęła po Osiecką. Koncert zatytułowała „Miłosna Osiecka”.

– Wybrałam utwory, które są mi najbliższe – wyznaje aktorka. – I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie.

UWAGA! Sprzedaż biletów na koncert ruszy w poniedziałek, 21 listopada od godziny 10.00! Dostaniecie je w kasie, a także on-line na stronie biletyna.pl

Wydarzeniem na pewno są dwa nowe teksty Poetki, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to „Miłości potrzebna jest epika”, do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to tekst piosenki „Sprzedam cię” dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, a teraz Hadrian Tabęcki ozdobił go pięknymi nutami. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów koncertu stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauz. 

Podczas koncertu usłyszymy m.in: „Małgośkę”, “Na całych jeziorach Ty”, “Szpetni czterdziestoletni”, “Okularnicy”, “Weselne dzieci”, “Siedzę w Mławie”, “Wariatkę”, “Balladę wagonową”. Aktorka miała to wielkie szczęście, że na swojej drodze zawodowej spotkała nie tylko Wojciecha Młynarskiego, ale również Agnieszkę Osiecką. Tuż po ukończeniu Szkoły Teatralnej będąc aktorką Teatru Współczesnego we Wrocławiu grała w spektaklu “Sztukmistrz z Lublina”, do którego piękną muzykę skomponował Zygmunt Konieczny, a wszystkie songi napisała Agnieszka Osiecka… Spotkanie, w trakcie tygodni prób do premiery z Agnieszką wywarło ogromne wrażenie na młodej wówczas adeptce sztuki aktorskiej.

Katarzynie Żak towarzyszy na scenie zespół pod kierunkiem wspaniałego akordeonisty Bartłomieja Krauze w składzie: Hadrian Filip Tabęcki – piano, Witold Cisło – gitara basowa i Piotr Malicki – gitara.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz