MusicaLove. Recital rawianki Julii Skierskiej

erawaBez kategorii

Zaśpiewa dla „swojej” publiczności 

U nas stawiała pierwsze kroki na scenie i rozwijała swoją muzyczną pasję. Po latach wraca na scenę Miejskiego Domu Kultury. Zapraszamy na wyjątkowy recital rawianki – Julii Skierskiej. Zadurzycie się w wybranych przez młodą artystkę utworach wpisujących się w hasło przewodnie koncertu: MusicaLove. 

Julii towarzyszyć będzie przy fortepianie Michał Baranowski.  

Koncert już w najbliższą niedzielę (11.09) o godz. 17:30. Nie zwlekajcie więc z zakupem biletów, które w kasie MDKu można nabyć w cenie 20 zł.  

Julia Skierska – absolwentka rawskiej „Jedynki”, Gimnazjum nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego.  Ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Wokalistyki, Teorii Muzyki i Edukacji Artystycznej, na Specjalności Śpiew Musicalowy. 

Ze śpiewem związana jest od dziecka. Miała 5 lat, gdy pierwszy raz wystąpiła na dużej scenie podczas koncertów Rawskiej Nocy Bluesowej. Od tego czasu śpiewała regularnie w konkursach wokalnych oraz w chórze działającym przy  rawskim Domu Kultury. Czas nauki to dla niej także niezliczona ilość występów muzycznych, jak i tanecznych. Choć jej wielką pasją jest muzyka i aktorstwo, szczególne miejsce w sercu rawianki zajmował także sport. Jej szerokie zainteresowania poddały ją nawet próbie telewizyjnej. W wieku 15 lat wystąpiła w finale konkursu Elite Model Look, gdzie razem z jedenastką dziewcząt walczyła o międzynarodowy kontrakt modelingowy. 

W wieku 16 lat trafiła do Warszawskiego Teatru „Buffo”, gdzie pod okiem Marii Napieralskiej, Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy szkoliła swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Jednocześnie uczęszczała na Warsztaty Aktorskie Piotra Furmana w Warszawie, by dalej kontynuować swoją przygodę ze sztuką. Wystąpiła w spektaklu „Matka Joanna od Aniołów”, w „Fantazym” J. Słowackiego jako Idalia, musicalu „Wiśniowy sad”, jako Waria, a także jest częścią partii chóru w dziele „Widma” Moniuszki pod batutą Mateusza Ługowskiego. Uczęszczała na różnego rodzaju warsztaty wokalne, jak i aktorskie, m.in. z takimi osobistościami jak Andrzej Chyra, Sławomir Peszko, Grzegorz Bral, Edyta Krzemień, Richard Halton, Elżbieta Zapendowska, Marcin Worttman etc. Była również uczestniczką warsztatów wokalnych Broadway Across Borders z Ryan’em Nelsonem.

Aktualnie prowadzi zajęcia musicalowe w ramach Centrum Edukacyjno-Artystycznym w Szkole Podstawowej nr 64 na Podolanach. Pracuje także jako aktorka na planie nowej amerykańskiej produkcji filmu „Good Grief”.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz