Muzyczna Jatka

erawaBez kategorii

Muzyczne trio zagra dla rawian.

Ciepłe majowe popołudnie spędzimy „W rytmie tanga, walca i…”. Przyjdźcie do Jatek Miejskich i przekonajcie się sami! Obiecujemy, że będzie to wyjątkowe muzyczne wydarzenie, na które niezmiennie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej. 

Muzyczna Jatka: W rytmie tanga, walca i… już w środę (15.05) o godz. 18:00 w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej.

W maju wstęp na koncert – BEZPŁATNY!!

Przed rawską publicznością zaprezentuje się trio muzyków: Hanna Chylińska(skrzypce), Mateusz Kot (kontrabas” oraz Szymon Chyliński (akordeon). 

W programie koncertu usłyszymy m.in.:

– Astor Piazzolla – Tzigane Tango
– Astor Piazzolla – Adios Nonino
– Monti – Czardasz
– Hubert Giraud – Pod niebem Paryża
– Yann Tiersen – La valse d,Amelie
– G. M. Rodriguez – La Cumparsita
– Carlos Gardel – Por una Cavenza
– Skrzypek na dachu
– Spiel Klezmer
– Ajde Jano
– Tomasz Fopke – Tango z różą

Kilka słów o artystach

HANNA CHYLIŃSKA ukończyła studia magisterskie w zakresie gry na skrzypcach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Już w trakcie edukacji brała udział w licznych konkursach solowych i kameralnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
Jest czynną zawodowo skrzypaczką, bierze udział w wielu przedsięwzięciach artystycznych – jako solistka, muzyk orkiestrowy oraz członkini zespołów kameralnych. Występowała w charakterze solistki z Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz z Polską Orkiestrą Kameralną Sopot. Skrzypaczka spełnia się również jako nauczycielka gry na skrzypcach i ma na tym polu wiele osiągnięć.

MATEUSZ KOT ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej im S. Moniuszki w klasie kontrabasu. Podczas swojej edukacji brał udział w wielu kursach i lekcjach mistrzowskich. Aktywny muzyk orkiestrowy współpracuje z takimi zespołami jak: Filharmonia Bałtycka, Opera Bałtycka, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Orkiestra Kameralna Progress. Występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Andrea Bocelli, Nino Rota, Jerzy Maksymiuk, Adam Sztaba, Sondra Radvanovsky. Uwielbia folklor, jest kontrabasistą Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar.

SZYMON CHYLIŃSKI – kompozytor, aranżer, akordeonista, pianista, a także wokalista, pedagog, prezes Fundacji Rozwoju Dot-arte, założyciel zespołu folkowego Folk Acoustic. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, wydział instrumentalny – specjalizacja akordeon. Wieloletni współpracownik Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis. W 2017 r. skomponował oraz zaaranżował muzykę do widowiska słowno-muzycznego „Widowisko z Kluczem”. W 2019 r. dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej skomponował muzykę do tomiku poezji „Piaśnica oczyma poetów”, a także nadzorował wydanie płyty „Piaśnicki Lament”. Kompozytor i pomysłodawca interdyscyplinarnego dzieła – „Kantaty dla 108 Męczenników II Wojny Światowej” na chór, orkiestrę symfoniczną oraz solistów; autor widowiska słowno-muzycznego „Sprawiedliwi” upamiętniającego Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, stworzonego na zamówienie Instytutu Pamięci Narodowej. Aranżer i kierownik artystyczny warsztatów historyczno-muzycznych organizowanych przez Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz