Muzyczna Jatka: Na polską nutę…

erawaBez kategorii

Zachęcamy do wspólnego śpiewania!

Zbliżające się Święto Niepodległości będziemy śpiewająco obchodzić już w przededniu 11 listopada. Serdecznie zapraszamy na Muzyczną Jatkę w klimacie patriotycznym. Tym razem zachęcamy Was do wspólnego śpiewania pieśni legionowych, które zaintonuje zespół BELFERBAND. Wspomniane pieśni pochodzą głównie z okresu pierwszej wojny światowej trwającej od 28 lipca 1914 roku do 11 listopada 1918 roku. Zapewniamy, że doskonale je znacie, ponieważ są wykonywane podczas prawie wszystkich ważnych uroczystości państwowych, ale i na apelach, w kościołach, na pielgrzymkach lub na spotkaniach, na których przejawia się motyw historyczny.

2022 to rok Stanisława Moniuszki, dlatego podczas czwartkowego spotkania zespół BELFERband zaintonuje również kilka pieśni sławnego kompozytora ze „Śpiewników domowych”.

Jeśli macie jeszcze śpiewniki, które przygotowaliśmy dla Was na ubiegłoroczny koncert w klimacie patriotycznym – koniecznie zabierzcie je ze sobą! Na pewno się nam przydadzą 🙂

Muzyczna Jatka – Na polską nutę… w czwartek (10.11), godz. 18:00, wstęp wolny. Jatki Miejskie, ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej.

Przypominamy, że doskonale Wam znaną grupę BELFERband tworzą rawscy nauczyciele muzyki. Zespół występuje w składzie: Monika MierzejewskaDanuta DębskaElżbieta Klimczak oraz Grzegorz Klimczak. Solistom będzie akompaniował Łukasz Ludwicki

Niezmiennie serdecznie zapraszamy wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej. Muzyczna Jatka to projekt finansowany w ramach miejskiego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz