Muzyczna Jatka: Rawskie pieśni nabożne…

erawaBez kategorii

Promocję książki uświetni koncert.

Miło nam poinformować, że na wydawniczym rynku pojawiła się właśnie nowa pozycja autorstwa rawianki – Danuty Dębskiej. Promocja publikacji zatytułowanej „Rawskie pieśni nabożne” będzie główną atrakcją marcowej Muzycznej Jatki. Jak na mini koncert przystało, posłuchamy nie tylko jak przebiegały prace nad powstawaniem książki. Pani Danuta zaprosiła do Jatek cenionych muzyków zafascynowanych lokalnym folklorem. Wspólnie oczarują nas niejedną piękną melodią. 

Muzyczna Jatka: Rawskie pieśni nabożne…

Już w w środę, 13 marca, godz. 18:00 w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza 11 w Rawie Mazowieckiej. Bilety w cenie 10 zł (będzie można kupić przed koncertem).

Danuta Dębska
Zafascynowana folklorem Ziemi Rawskiej. Zbiera, dokumentuje regionalną tradycję, opisuje, wykonuje transpozycje, a opracowany materiał wydaje w formie książek. Ostatnia pozycja zatytułowana „ Rawskie pieśni nabożne” dotyczy unikatowych, okolicznościowych pieśni pogrzebowych, pastorałek i pieśni majówkowych, wymyślonych i wykonywanych przez ludzi zamieszkujących nasz region folklorystyczny.

Pani Danucie będą towarzyszyć w Jatkach Miejskich:

Barbara Branicka- Gromek
Sama nauczyła się grać ze słuchu na historycznym instrumencie – trzyrzędowej harmonii. Chętnie bierze udział w miejskich i powiatowych imprezach wygrywając mazurki, polki i oberki.

Jan Kępa
Autentyczny skrzypek reprezentujący muzykę regionu rawskiego. Ceniony w regionie i kraju muzyk ludowy. Występuje na scenach w całej Polsce, a jego muzyka in crudo doceniana jest przez wielu jurorów.

Bogdan Stankiewicz
Barabanista z Wałowic (gm. Rawa Mazowiecka) to niekwestionowany mistrz tańca, okrzyków i przyśpiewek oberkowych. Tych ostatnich ma zawsze w zanadrzu nieograniczenie wiele, a kolejne układa na bieżąco, podczas gry. Bębni wyraziście podkreślając akcenty. Śpiewa tak, jak grają rzeczyccy skrzypkowie – mocno, ale ascetycznie – ozdabiając lekkim trylem tylko pojedyncze sylaby w zwrotce.

Na autorski wieczór połączony z mini koncertem niezmiennie zapraszamy wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej oraz Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz