Muzyczna Jatka: Wszystko stworzenie śpiewaj Panu swemu…

erawaBez kategorii

Zaśpiewajcie z nami najpiękniejsze kolędy!

Wspólnie z Miejskim Domem Kultury oraz Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszamy na pierwszą w tym roku „Muzyczną Jatkę„.  Będziemy wspólnie kolędować, a najpiękniejsze świąteczne utwory zaintonuje zespół BELFERBAND

Dobrze znaną już rawskiej publiczności grupę tworzą nauczyciele muzyki. Zespół występuje w składzie: Monika MierzejewskaDanuta DębskaElżbieta Klimczak oraz Grzegorz Klimczak. Solistom będzie akompaniował Łukasz Ludwicki. 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, mini koncert nie odbędzie się w Jatkach, a w Miejskim Domu Kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 18:15. Wstęp wolny.

Kolęda to pieśń, która w swoim założeniu nawiązuje do wydarzeń religijnych z okresu Bożego Narodzenia. Jej obecność podczas Wigilii wywodzi się z tradycji ludowej i stanowi jeden z najważniejszych bożonarodzeniowych symboli. 

Przez lata liczba kolęd w polskiej tradycji sukcesywnie wzrastała, przez co dzisiaj można swobodnie wybierać te, które najbardziej trafiają w nasze gusta. Według wierzeń, najstarsza polska kolęda pochodzi z 1424 roku i zaczyna się od słów Zdrow bądź, krolu anjelski.  

Nieco inaczej jest w przypadku pastorałki. Tu, oprócz wydarzeń religijnych, podkreślana jest także warstwa obyczajowa świąt. Pastorałka ma też zwykle wesoły, dynamiczny i zachęcający do wspólnej celebracji charakter. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz