Naucz się grać w Brydża

erawaBez kategorii

Skorzystaliście już z bezpłatnych szkoleń gry w brydża? Nie zmarnuj takiej okazji. 

W powszechnej opinii brydż uważany jest za najtrudniejszą i najbardziej elitarną z gier karcianych. Z tego powodu wiele osób ceniących sobie towarzyskie gry logiczne unika go, uważając jego reguły za nadmiernie skomplikowane, by czerpać radość z gry. To jednak mylące, bo przyjemność może sprawić już sama wspólna nauka i pierwsze partie w towarzystwie przyjaciół i znajomych.

Gra w brydża to znakomita gimnastyka umysłu, która rozwija logikę myślenia, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, umiejętność szybkiego zapamiętywania i porozumiewania się z partnerem przy użyciu systemu prostych reguł – a wszystko to bez wysiłku, w trakcie przyjemnego spotkania towarzyskiego.

Wbrew opinii niektórych, nie jest to gra hazardowa – celem wygranej, podobnie jak w szachach, jest pokonanie przeciwnika dzięki umiejętności dostrzeżenia jego błędów i słabości, przy wykorzystaniu bystrości umysłu, zrozumienia partnera i panowania nad emocjami.

Tej jesieni stowarzyszenie Ziemia Rawska zaprasza na cykl spotkań „Rawa Brydż 2020”, podczas których, dzięki pomocy wykwalifikowanych instruktorów, wszyscy chętni mogą bezpłatnie poznać podstawy gry w brydża towarzyskiego i sportowego. Zwieńczeniem cyklu szkoleń będą dwa turnieje: brydża towarzyskiego i brydża sportowego.

Spotkania odbywają się w weekendy w jadłodajni „Na każdy dzień” przy ul. Słowackiego 27, a ich terminarz prezentujemy na załączonym plakacie. Zadanie zostało dofinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2020.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz