Pogadajmy o Lataniu: Jak zostałem kontrolerem lotów

erawaBez kategorii

O pracy, pasji, wyzwaniach i bezpieczeństwie. 

Co powiecie na to, by poszybować hen wysoko w przestworza? Pogadajmy o lataniu! MDK rusza z nowym cyklem tematycznym, którego inicjatorem jest rawianin Michał Szewczyk. 

Pogadajmy o lataniu: JAK ZOSTAŁEM KONTROLEREM LOTÓW już w sobotę (13.04) o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej MDK na I piętrze. Wstęp wolnym. 

Startujemy wysoko! Zapraszamy na fascynujące spotkanie z Maciejem Szybalskim, kontrolerem lotów, który wiele lat przepracował na Warszawskim Lotnisku Chopina.

Gość podzieli się swoją pasją, ale i doświadczeniami służbowymi związanymi z jednym z najbardziej dynamicznych środowisk pracy. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będziemy mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca kontrolera lotów, a także posłuchać inspirujących opowieści o codziennej rzeczywistości związanej z wykonywaniem tego odpowiedzialnego zawodu.

Maciej opowie nam o najważniejszych aspektach swojej pracy, w tym o technicznych i ludzkich wyzwaniach, z jakimi spotyka się na co dzień. Poznamy również tajniki pracy związane z zarządzaniem ruchem lotniczym, dbaniem o bezpieczeństwo lotów oraz efektywną koordynacją między różnymi jednostkami lotniskowymi.

Nie zabraknie oczywiście czasu na pytania. Maciej chętnie odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania związane z kontrolą lotów oraz podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi ścieżki kariery w tej branży. Zdradzi również jak to się stało, że sam został kontrolerem lotów. Arcyciekawe spotkanie, nie możecie go przegapić! 

Pomysłodawcą nowego cyklu jest Michał Szewczyk, pasjonat wszystkiego co lata, fotograf, pilot motoparalotni. 
„Od dawna kiełkował mi w głowie pomysł rozpropagowania lotnictwa w Rawie Mazowieckiej. Spotkania z osobami ze środowiska lotniczego, związanymi z Rawą, będą okazją do takiej właśnie promocji i zainteresowania lotnictwem większej liczby osób” – tłumaczy pochodzący z naszego miasta Michał Szewczyk. 
Źródło: MDK Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz