Potańcówka z Akademią Tańca Tradycyjnego

erawaBez kategorii
Zapraszamy na kolejną miejską potańcówkę. Tym razem na Placu Wolności w Rawie Mazowieckiej. 

Już w najbliższą sobotę (12.08), o godzinie 18:00 na Placu Wolności odbędzie się kolejne wydarzenie z  cyklu: „BARWY ZIEMI RAWSKIEJ”.

Kilka słów o wydarzeniu od organizatora, czyli Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. 
Popularne tańce tradycyjne wykonywane były dawniej przez dużą część społeczeństwa zarówno na wsi jak i w mieście. Daleko im do stylizowanych form scenicznych. Tkwi w nich niespożyta energia, radość, spontaniczność i żywiołowość, która niekiedy idzie wręcz w kierunku transowości, zwłaszcza wtedy, gdy jeden taniec trwa kilkanaście minut i więcej.
W trakcie naszej potańcówki pojawi się instruktaż taneczny, dzięki któremu można będzie zatańczyć tańce tradycyjne, które wykonuje się w korowodach, parach, trójkach oraz większych układach tanecznych, zwłaszcza po okręgu.
Zatańczymy na trzy i na dwa, w parach i po kole do muzyki granej na żywo przez kapelę Jeremiego Kowalskiego z Łowicza.

Podczas potańcówki pojawią się tradycyjne taneczne melodie, polki, oberki, kujawiaki, krzyżoki, kontra i klapoki z Rawskiego, Łowickiego czy Łęczyckiego.

Wydarzenie „Barwy Ziemi Rawskiej” realizowane jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Rawa Mazowiecka. Organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz