Rawska Jesień Jazzowa w kobiecym wydaniu – odwołana

erawaBez kategorii

Koncert w ramach Rawskiej Jesieni Jazzowej, z wiadomych przyczyn – stacjonarnego lockdown’u kultury – musiał zostać odwołany. MDK postara się jednak umilić Wam piątek (27.11) jazzowymi rytmami. Będzie również niespodzianka od zespołu, który miał w tym roku wystąpić na naszej scenie – O.N.E. Quintet. Zachęcamy do śledzenia profilu fb Miejskiego Domu Kultury

 

Jak listopad to jazz, jak jazz to w najlepszym wydaniu – w tym roku wyjątkowo pięknym, bo na scenie zobaczymy pięć utalentowanych instrumentalistek, które zaprezentują autorski program muzyczny. Zapraszamy na wieczór z O.N.E. Quintet. 

Zespół O.N.E. Quintet wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno. Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, na co dzień́ udzielające się̨ na scenie jazzowej, awangardowej i pop.

Bilety w cenie 10 zł już są dostępne w kasie; liczba miejsc ograniczona.

„(…) O.N.E. to jazz, jazz podany nowocześnie, z elementami hip hopu, muzyki ludowej, w dodatku zagrany z rockowym biglem, a brzmiące potężnie, nakładające się na siebie partie saksofonu i skrzypiec, stanowiąc nieledwie nowy intrygujący dźwięk, nową jakość.” – Czesław Romanowski, Festiwal Jazz Jantar

O.N.E. Quintet był w 2018 r. częścią finału Industriady / Kobiety grają Industrię. Miał również zaszczyt wystąpić na uroczystości 100. rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce. W 2019 r. otrzymał wyróżnienie na konkursie „Ladies Jazz Festival” w Gdyni oraz nagrodę specjalną na „Krokus Jazz Festiwal” 2019 r. w Jeleniej Górze, a także został zaproszony do finałowego składu „B-Jazz International Contest” 2020 w Belgii.

Jako zespół, O.N.E. Quintet są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek. 

Głównymi inspiracjami kwintetu są: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden czy Chris Dave.

W listopadzie 2019 r. został nagrany w Cavatina Non-profit Studio debiutancki album zespołu zatytułowany „ONE” (wydany przez wytwórnię Audio Cave). Album miał swoją premierę 1 maja 2020.

„Znakomity album – dojrzały, bezkompromisowy, obalający mity, łamiący konwencje. I w jakimś sensie przełomowy – wierzę, że ta propozycja wstrząśnie naszym jazzowym podwórkiem.” – Bogdan Chmura, Jazz Forum. 
Źródło: MDK Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz