Rawskie Dni Muzyki Klasycznej

erawaBez kategorii

Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona – jak zwykle we wrześniu. Zapraszamy! 

Trio klasycznie i z werwą – to propozycja sobotniego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. 

26 września, godz. 18:00

Na naszej scenie wystąpi właśnie trio. Uroczej sopranistce towarzyszyć będzie dwóch instrumentalistów – pianista i skrzypek. Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran) i Marcin Kawczyński (fortepian) – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – posiadają szczególną umiejętność wprowadzenia widza-słuchacza w nastrój, jaki dyktuje ich interpretacja dzieła. Sprawiają, że poddajemy się urokowi słowa i dźwięku, ulegamy czarowi prezentowanej kompozycji. Tym razem muzycznie będzie ich wspierał Janusz Łuczak (skrzypce).

Koncert w Rawie Mazowieckiej podzielony został na dwie części. W operetkowej – publiczność wysłucha m.in. takich znanych utworów, jak Czardasz Montiego czy Usta milczą, dusza śpiewa Lehara. W drugiej części spotkania przeniesiemy się na początek XX wieku, gdy królowały takie przeboje, jak „Na pierwszy znak”. Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

Bilety dostępne w kasie od wtorku, 15 września (od godz. 9.00). Zapraszamy!

Koszt pojedynczej wejściówki – 20 zł. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz