Raz na ludowo!

erawaBez kategorii

Zaśpiewają i zagrają na ludową nutę. To już kolejna odsłona wydarzenia przepełnionego folklorem. 

Mamy nadzieję, że tej imprezy zachwalać Wam nie musimy. W końcu organizowana jest cyklicznie od 2011 roku! Zapraszamy już w najbliższą niedzielę (4.10).

Plenerowa impreza odbędzie się na terenie zielonym przy Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Główną jej atrakcją będzie przegląd zespołów ludowych regionu rawskiego. Jako gwiazda popołudnia wystąpi zespół „Smardzewianie”. Grupa działa od 1964 roku promując folklor regionu opoczyńskiego i łowickiego.

Podczas wydarzenia promowana również będzie najnowsza książka Danuty Dębskiej – „Wesele rawskie”. Autorka przybliży nam proces powstawania publikacji, jak i jej treść. Chętni będą mogli otrzymać książkę rawianki i poprosić o pamiątkowy wpis.

Tradycyjnie już, nie zabraknie stoisk ludowych twórców i rękodzielników oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych wiosek tematycznych. Organizatorzy zapraszają Was także na warsztaty gliniarskie i wikliniarskie.

Partnerami imprezy są: Muzeum Ziemi Rawskiej, Gmina Rawa Mazowiecka

UWAGA! Spotkanie poprowadzone zostanie w reżimie sanitarnym, bezpiecznie dla uczestników!! Uprzejmie prosimy dorosłych o zabranie maseczek ochronnych.

Źródło: MDK Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz