Rozbrzmią szlagiery z dawnych lat

erawaBez kategorii

Najbardziej znane i lubiane piosenki lat 20-tych oraz późniejszych z repertuaru ówczesnych gwiazd – zarówno kina, rewii oraz kawiarenek i estrad – bawią i wzruszają do łez kolejne pokolenia. Stare przeboje przeżywają obecnie swój renesans. WSTĘP WOLNY.

W pięknych aranżacjach usłyszymy je już w czwartek (20.04) w Jatkach Miejskich. Zapraszamy na kolejny muzyczny wieczór z cyklu: Muzyczna Jatka: Retro… lata 20-te, lata 30-te. 

Usłyszymy najpiękniejsze melodie rewiowe i piosenki z repertuaru: Hanki Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Zuli Pogorzelskiej, Aleksandra Żabczyńskiego, Mieczysława Fogga czy Eugeniusza Bodo.

Przed rawską publicznością wystąpią: Rafał Kuźma – wokal, Paweł Łukasik –altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian. Pani Joanna dodatkowo wprowadzi słuchaczy w świat przedwojennych kawiarenek i kabaretów uchylając rąbka tajemnicy osobistych losów każdej ze wspomnianych podczas koncertu postaci. 

Warto wspomnieć, że wszyscy artyści wystąpią w oryginalnych retro strojach. Będzie to dodatkowy walor tego muzycznego spotkania.

Na wydarzenie jak zawsze zaprasza Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej wspólnie z Muzeum Ziemi Rawskiej. Przypominamy, że na cykl koncertów pod hasłem „Muzyczna Jatka” pozyskane zostało w tym roku dofinansowanie z miejskiego Budżetu Obywatelskiego.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz