Sławek Wierzcholski na Rawskiej Szczypcie Bluesa

erawaBez kategorii

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. 40 lat na scenie! 

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa to najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju! Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją. W 2022 roku grają trasę jubileuszową. Jednym z jej przystanków będzie Rawa Mazowiecka! 

Bilet – 20 zł, dostępne w kasie MDKu. 

Na imponujący dorobek artystyczny Nocnej Zmiany Bluesa składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD). Cztery z nich osiągnęły status „Złotej Płyty”. Są wśród nich też krążki nagrane z takimi wybitnymi artystami, jak m.in. Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Wytwórnia WARNER wydała przed pięciu laty podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii „Złota kolekcja”.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak chociażby „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch  popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”. Warto wspomnieć, że jest Honorowym Obywatelem Rawy Mazowieckiej! 

Charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej Europie. Zespół koncertował również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych, na festiwalu „International Blues Challenge” w Memphis.

Grają już od 40 lat… A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu. Przekonaj się o tym osobiście – już 30 kwietnia! 

Zespół gra w składzie: 

·        Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna

·        Witold Jąkalski – slide gitar

·        Wiesław Kryszewski – gitara

·        Piotr Dąbrowski – gitara basowa

·        Grzegorz Minicz – bębny
Źródło: MDK Rawa Mazowiecka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz