Śluby Panieńskie

erawaBez kategorii

Teatr Klasyki Polskiej w Rawie Mazowieckiej. Zobacz ponadczasową komedię Aleksandra Fredry.

Serdecznie zapraszamy na jedną z ulubionych komedii Aleksandra Fredry. Jej treścią jest miłość – główny temat teatru, źródło wszystkich dramatów, fundament każdej akcji, rdzeń postaci i najważniejszy wymiar metafizyczny. Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca to komedia napisana prawie dwieście lat temu, ale już dawno osiągnęła status ponadczasowej. 

Teatr Klasyki Polskiej: Śluby Panieńskie, czyli Magnetyzm serca już w niedzielę (10.03) o godz. 17:00.

Bilety w cenie 60 zł dostępne są już w kasie MDK lub on-line na platformie www.biletyna.pl.

Mimo złożonych ślubów, bohaterki nie są w stanie oprzeć się miłości, którą odkrywają jako najpotężniejszy, życiodajny żywioł. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują szczęśliwych wyborów. Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze, szczęśliwa i odwzajemniona.

Fredro opowiada swoją, ciekawie umotywowaną psychologicznie historię, wykorzystując elementy „strajku miłosnego”, figury obecnej już w starożytności w Lizystracie Arystofanesa, a także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej – w Sejmie panieńskim. Komedia, która dotyka serc, porusza, unosi.

Reżyseria: Lidia Sadowa
Scenografia i kostiumy: Anna Czyż
Muzyka: Marcin Pospieszalski
Obsada:
Ksawery Szlenkier – GUSTAW,
Mateusz Grydlik – ALBIN,
Angelika Kurowska – KLARA,
Marta Dylewska – ANIELA,
Joanna Węgrzynowska-Cybińska – PANI DOBRÓJSKA,
Leszek Zduń – RADOST,
Maciej Wyczański – JAN.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz