To już trzeci filmowo-wakacyjny weekend

erawaBez kategorii

Zapraszamy na trzecią odsłonę letniego kina!

Co tydzień proponujemy Wam dwie projekcje. Piątkową – dla dorosłych. Sobotnią – rodzinną. Stawiamy na filmowe hity, świetnie przyjęte przez publiczność na całym świecie!

PIĄTEK, 17 lipca, godz. 19.00 – EXCENTRYCY, czyli po słonecznej stronie ulicy 

Bilet – 10 zł

Koniec lat 50. Z Anglii wraca Fabian (Maciej Stuhr), emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band, który szybko zyskuje popularność. Fabian poznaje intrygującą Modestę (Natalia Rybicka). Kobieta wkrótce zaczyna śpiewać w jego zespole. Zostają kochankami. „Król i królowa swingu”, dwa barwne ptaki, żyją razem, zmagając się z trudną rzeczywistością tamtych lat. Pewnego dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim – o marzeniach i tęsknocie za światem Zachodu.

SOBOTA, 18 lipca, godz. 11.00 – WYPRAWA MAGELLANA

Bilet – 5 zł 

Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się po drodze? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz