Trebunie-Tutki w Rawie Mazowieckiej

erawaBez kategorii

Nowatorscy i tradycyjni jednocześnie w rawskim MDK. 

24 października 2022 roku rozpocznie się VII Rubinstein Piano Festival. Jeden z koncertów odbędzie się w Rawie Mazowieckiej! Jego gwiazdą będzie zespół Trebunie-Tutki

Rubinstein Piano Festival odbywa się co dwa lata, od 2008 roku. Organizuje go Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi (Fundacja Rubinsteina), ostatnio także Fundacja Kultury i Biznesu. Dyrektorem festiwalu jest pochodzący z terenu powiatu rawskiego – Wojciech Stanisław Grochowalski. To dzięki wieloletniej współpracy rawska publiczność ma okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu – lokalnie – w swoim mieście. 

W tym roku uroczysty koncert dedykowany jest przyjaźni Karola Szymanowskiego i Artura Rubinsteina. Zagra dla nas zespół Trebunie-Tutki, który przyjedzie prosto z Zakopanego! 

Sobota, 29 października, godz. 19:00

Bilety w cenie 20 zł będą dostępne są w kasie MDK. Możecie je kupić także on-line klikając TUTAJ

Od lat i pokoleń wierni góralskiej tradycji, ale potrafili na jej bazie stworzyć coś zupełnie nowego. Odważnie eksperymentują z nowymi brzmieniami i łączą różne gatunki muzyczne. Nowatorscy i tradycyjni jednocześnie. Trebunie-Tutki to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. 

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem. 

Zespół koncertował we wszystkich krajach europejskich, Emiratach Arabskich,  w Chinach, USA i Indiach.

SKŁAD ZESPOŁU:

Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce prym i sekund, złóbcoki, fujary, trombita, piszczałki, dzwonki, śpiew
Anna Trebunia-Wyrostek – basy podhalańskie, śpiew
Jan Trebunia-Tutka – altówka, śpiew
Andrzej Polak – skrzypce
Robert Czech – kontrabas

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz