Wystawa: Historie zaklęte w drewnie

erawaBez kategorii

Rzeźbą zajmuje się od ponad 30 lat. Przyjdź podziwiać, warto!

Ferie zimowe rozpoczniemy otwarciem pięknej wystawy czasowej – pierwszej w nowym, jubileuszowym dla nas roku. Historie zaklęte w drewnie przedstawi nam pan Zbigniew Antosik

Historie zaklęte w drewnie. Zbigniew Antosik – piątek (26.01), godz. 18:00, galeria na I piętrze, wstęp wolny.

Zbigniew Antosik – rawianin, rzeźbiarz amator, samouk. Rzeźbą zajmuje się od ponad 30 lat.
Tematyka i forma jego prac są bardzo różne. Jego ulubionym tematem są sceny batalistyczne – rzeźbi zarówno figurki, jak i płaskorzeźby. Artysta zdradza, że swój warsztat doskonali podpatrując prace innych rzeźbiarzy, starając się dbać o dokładność przekazu, rzetelność i autentyczność rzeźbionych postaci.
Pan Zbigniew pracuje głównie w drewnie lipowym lub olchowym. Rzeźbienie to jego hobby. – Tworzę dla przyjemności – podkreśla. 
Lokalny artysta tempo pracy narzuca sobie sam, dlatego z uśmiechem przyznaje, że nie ma mowy „o terminach”. Do swoich prac podchodzi sentymentalnie, dlatego rzeźby sprzedaje niechętnie.

Warto wspomnieć, że pan Zbigniew należał do pierwszego składu AKTA, czyli Amatorskiego Klubu Twórczości Artystycznej, który działał przy naszej placówce. Grupa reaktywowała się w lutym 2020 roku specjalnie na jubileuszową wystawę z okazji 35-lecia MDK-u. Podlinkowaliśmy Wam materiał z jej otwarcia na dole strony. Prezentowaliśmy wówczas także rzeźby Zbigniewa Antosika.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz