Zaduszki Bluesowe symfonicznie

erawaBez kategorii

Wyjątkowy koncert wzbogaci wystawa unikalnych fotografii. 

Wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej oraz Stowarzyszeniem Galeria na wsi Niebrów serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert „Zaduszki Bluesowe, Symfonicznie 2023”. Muzycznemu wydarzeniu będzie towarzyszyć Wystawa Bluesowa za zbiorów kolekcjonerskich Galerii na wsi Niebrów. Honorowy patronat nad imprezą objął Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. 

Koncert zaplanowano na niedzielę, 5 listopada, godz. 17:00. Bilety w cenie 50 zł dostępne są w kasie MDK-u lub on-line na stronie www.biletyna.pl

Darmowymi wejściówkami dysponuje Stowarzyszenie Galeria na wsi Niebrów – nr tel. 602 490 432.

Zagra dla Was BLUESTONES – Nieformalna Grupa Muzyczna, która powstała spontanicznie w 2017 roku by grać muzykę Breakout na żywo. To grupa ludzi, kolegów, pasjonatów i miłośników bluesa z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Zespół wielokrotnie występował w miejskich i gminnych centrach oraz domach kultury. Pojawiał się również na najważniejszych festiwalach bluesowych w kraju. Podstawowy skład zespołu tworzy osiem osób: cztery gitary, piano, perkusja, harmonijka ustna, wokal. W maju 2022 roku do zespołu została zaproszona Jolanta Darowna, była piosenkarka zespołu muzycznego Alibabki, która wykonuje partie Miry Kubasińskiej. W listopadzie ubiegłego roku zespół powiększył się jeszcze o  czteroosobową sekcję dętą (puzon, trąbka, saksofon, klarnet/flet). 

W Rawie Mazowieckiej grupa wykona utwory w aranżacji symfonicznej! Do muzyków dołączą na scenie instrumentaliści m.in. z Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego pod dyrekcją Kamila Wrony. BLUESTONES zaprosi również „gości specjalnych”:
– Jolantę Darową – wokalistkę Grupy Muzycznej „Alibabki”,
– Michała Kielaka – harmonijka ustna, muzyk sesyjny,
– Dariusza Kozakiewicza – gitara, Test, Breakout, Perfekt
Słowo wstępne, prowadzenie: Adam Dobrzyński, dziennikarz Polskiego Radia
Dyrektor Artystyczny Wydarzenia: Krzysztof Jochan

Łącznie na scenie, wraz z dyrygentem, pojawi się 27 osób!! 

Kompatybilną częścią koncertu będzie Wystawa Bluesowa ze zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich „Galeria na wsi Niebrów”. 
Powstała ona w 2015 roku z miłości i pasji do zespołu Breakout, Miry Kubasińskiej, Tadeusza Nalepy. Możemy na niej podziwiać wielkoformatowe zdjęcia wymienionych artystów, a także zdjęcia zespołów tj.: Rhythm and Blues, Czerwone Gitary, Niebiesko – Czarni, SBB, Chochoły, Tajfuny, Dzikusy, Breakout, Grupa ABC, Czerwono – Czarni, Warszawskie Kuranty, Polanie, Bizony, Test, Filipinki, Alibabki, Anawa, Pięć Linii, Zdrój Jana, Bez Atu, Krzak, Pięciolinie, Czarne Golfy, Złote Struny i wiele, wiele innych. To zespoły lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W sumie ponad sto zdjęć najważniejszych zespołów tamtej epoki! Ekspozycję stanowią również wszystkie okładki płytowe zespołu Breakout w nietypowej formie zatopionego szklanego skanu. Okładki są podpisane przez wszystkich autorów, co stanowi ich unikatową wartość kolekcjonerską. Na dziś to jedyna taka kolekcja.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz