Zapraszamy na Galę Noworoczną

erawaBez kategorii

Wyjątkowi artyści i wyjątkowe utwory zapowiadają wyjątkowy wieczór. Poczujemy się, jak w wiedeńskiej filharmonii…

W programie wieczoru znajdą się polki, walce oraz utwory wokalne z operetek Straussa i innych kompozytorów wiedeńskich. Zaśpiewają je dla rawskiej publiczności:

Katarzyna Zając-Caban – sopran. Pedagog w ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Obecnie pełni również funkcję Kierownika Wydziału. Od 2015 roku współpracuje jako solistka  z Fundacją Avangart, która jest organizatorem Mazurskiego Festiwalu Operowego  BELCANTO.

W swoim repertuarze ma wiele pieśni, arie operowe, oratoryjne, musicalowe oraz partie w operetkach: Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica E. Kálmána i Wesoła Wdówka F. Lehára.

Rafał Songan – baryton, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Występował na całym świecie. Współpracuje z wieloma krajowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Wykonuje repertuar operowy, operetkowy, musicalowy oraz światowe przeboje.

Solistom będzie towarzyszył na scenie zespół kameralny No-Net – połączenie aksamitnego brzmienia instrumentów smyczkowych – skrzypiec, altówek i wiolonczel oraz pięknej barwy instrumentów z grupy aerofonów dwustroikowych – oboju i fagotu.

W nazwie zespołu zawarte są dwie ważne informacje. Pierwsza, oczywista to nonet, którego nazwa wywodzi się od włoskiego słowa nona oznaczającego dziewięć, co stanowi liczbę muzyków w zespole. Druga zaś, bardziej ukryta wyraża chęć grania na żywo dla wytęsknionej publiczności, zamiast w Internecie jak w czasach pandemii.

Dziewięcioosobowy zespół instrumentalny tworzą wybitni muzycy wywodzący się z kulturalnej dumy województwa łódzkiego tzn. Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania. 

Zespół No-Net tworzą:

– skrzypce: Małgorzata Korpysz-Owczarek, Joanna Góras, Alicja Pejska

– altówka: Mirosław Pejski, Jadwiga Domińczyk-Kuzan

– wiolonczela: Jolanta Żebrowska, Ewa Monkiewicz

– obój: Kamil Kuc

– fagot: Michał Owczarek

Cena biletu na koncert – 30 zł. O wejściówki pytajcie w kasie Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz