Finał Mixera Regionalnego już w najbliższą sobotę (6.09). Tym razem zapraszamy do stolicy województwa łódzkiego…

erawaMagazyn
komentarzy

Najbliższa sobota będzie okazją do dobrej zabawy w Łodzi. To właśnie tu zakończy się tegoroczny Mixer Regionalny, który ma przybliżać mieszkańcom województwa różnorodność regionu. W programie weekendowej imprezy znalazły się liczne atrakcje związane z kreatywnym poznawaniem łódzkiego, nie zabrakło też wyśmienitej części muzycznej. Tuż po godzinie 18:00, na scenie pojawią się Soniamiki, Alina Orlova i Julia Marcell, Mela Koteluk oraz zespół Nouvelle Vague.

lineup3Tegoroczny Mixer Regionalny zupełnie odróżnia się od poprzednich edycji. Chcąc dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, Województwo Łódzkie postanowiło zorganizować trzy imprezy składające się na to wydarzenie. Dwie z nich, w Łęczycy i Sieradzu, już za nami. Teraz przyszła kolej na stolicę województwa. To właśnie w Łodzi, 6 września odbędzie się finał Mixera Regionalnego. Pierwsza część wydarzenia zaplanowana jest między 12:00 a 18:00 w Parku Staromiejskim. Tam na widzów czekać będzie mnóstwo atrakcji (o niektórych z nich przeczytacie poniżej).

Po godzinie 18:00 przyjdzie pora na muzyczną część imprezy. Podczas wieczornych koncertów na scenie umiejscowionej na Starym Rynku wystąpią Soniamiki, Alina Orlova z gościnnym udziałem Julii Marcell, Mela Koteluk oraz zespół Nouvelle Vague.

Wybrane atrakcje Mixera Regionalnego w Łodzi:

DMUCHANY TOR PRZESZKÓD – dmuchany tor o wielkości 7 x 5 m, wygrodzony przy pomocy kolorowych proporczyków. Przed dmuchańcem przygotowane zostaną specjalne dywaniki i niskie ławeczki, gdzie dzieci będą mogły zdjąć buciki przed wejściem na zabawki. Opiekę nad całą strefą sprawować będzie animator, który pilnować będzie prawidłowego, zgodnego z zasadami bezpieczeństwa przepływu uczestników.

STREFA ECO z warsztatami budownictwa – specjalna strefa, gdzie zgromadzone zostaną wszelkie produkty codziennego użytku, które podlegać mogą obróbce recyklingowej. Tu uczestnicy Mixera w towarzystwie plastyków będą mogli rozwijać swoją kreatywność. Obsługa warsztatów pomoże uczestnikom przygotować przy użyciu surowców wtórnych (kartony, folie, butelki plastikowe, szkło) rozmaite przedmioty użytkowe – meble, naczynia i inne.
Warsztaty budownictwa i architektury, w tym między innymi, budowanie z mini cegieł oraz warsztat projektowania.

MINI ZOO EGZOTYCZNE – strefa, w której Uczestnicy Mixera spotkają egzotyczne zwierzęta, m.in. węże, legwany, krokodyle, nietoperze, patyczaki i inne odmiany gatunków, niespotykanych na co dzień w naszej strefie klimatycznej. Dla zwiedzających przygotowany zostanie specjalny namiot, w którym zwierzęta wyeksponowane będą w klatkach, akwariach i wiwariach. Atrakcją specjalną będzie tu możliwość nie tylko przyjrzenia się im z bliska, ale również bezpośredniego z nimi kontaktu.

MEGA KOCIOŁ – zabawa we wspólne gotowanie. Nasi goście specjalni: Sebastian Olma i Paweł Kibart – uczestnicy TOP CHEF, przygotują wspólnie z uczestnikami Mixera zupę w mega kotle o pojemności 3 500 litrów. Niezbędna będzie tu pomoc w krojeniu, przyprawianiu, mieszaniu przy pomocy wielkiej chochli w kotle, do którego, ze względu na jego wysokość, podchodzi się po schodach.

STREFA EKSPERYMENTALNA – Przez cały czas trwania imprezy, regularnie odbywać się tu będą pokazy i warsztaty chemiczne (zamienianie wody w wino, tworzenie sztucznej krwi, spalanie pieniędzy), pokazy i warsztaty fizyczne (eksperymenty z ciekłym azotem, mgła Harrego Pottera, zamrożone róże, wbijanie gwoździ bananem, róża, która kruszy się niczym szkło, kurczący się balon i in.). Uczestnicy będą mieli również dostęp do specjalnego parku sensorycznego, gdzie dzięki obcowaniu z prostymi urządzeniami będzie można zaobserwować, poznać i przede wszystkim zrozumieć najważniejsza zjawiska fizyczne zachodzące na co dzień w otaczającym nas świecie (naukowy fryzjer, Generatora Van De Graaffa, ptak balansujący na dziobie, ciecz nienewtonowską, kule plazmowe i in.

MALOWANIE TYPU „POINT TO PICTURE” – strefa, gdzie w tworzeniu wspólnego dzieła będzie mógł wziąć udział każdy Uczestnik Mixera. Przygotowany zostanie tu wielkich rozmiarów baner, który cały pokryty zostanie okienkami z różną numeracją. Każdemu numerkowi odpowiadać będzie konkretny kolor folii samoprzylepnej w konkretnym kształcie. Zadaniem Uczestników będzie naklejanie odpowiednich folii w odpowiednich miejscach, a w miarę tych działań z baneru wyłaniać się będzie wspólne „malowidło”. Aktywność organizowana w ramach 95-lecia Województwa Łódzkiego.

STREFA UPCYCLING – warsztaty związane z zagadnieniem ochrony środowiska, świadomością ekologiczną. Pokazanie nowych trendów w designie związane z ekologią i upcyclingiem. Prezentacja „odpadów” z przeciętnego gospodarstwa domowego, a także możliwości obróbki surowców oraz ich zdobienia. Wykonanie upcyclingowych obiektów, ozdób, gier planszowych.

* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz