Firma „AMG Centrum Medyczne” wydzierżawi rawski szpital. Zmiany wejdą w życie wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego…

erawaPowiat
komentarzy

Firma „AMG Centrum Medyczne” wydzierżawi rawski szpital. Placówka prawdopodobnie od nowego roku przejmie medyczną placówkę. Jak zapowiadają obecne władze szpitala, mieszkańcy odczują zmiany, jednak tylko te pozytywne.

Choć do przetargu na początku zgłosiły się dwie firmy: „AMG Centrum Medyczne” oraz „Nowy Szpital”, w rzeczywistości, tylko pierwsza z nich została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu. W dokumentach złożonych przez drugiego z wymienionych oferentów zauważono pewne braki, które wyeliminowały go z dalszej procedury. Wraz z rozstrzygnięciem przetargu, planuje się dalsze działania mające na celu przekazanie szpitala firmie „AMG Centrum Medyczne”.
– Nie mamy doświadczenia w tym zakresie, ale czeka nas aneksowanie kontraktów z funduszem i przejęcie umów, które SPZOZ ma podpisane z kontrahentami, dostawcami – mówi Daniel Aptapski, dyrektor Szpitala św. Ducha.

Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za rawski szpital, po zakończeniu procedury, mieszkańcy mogą odczuć zmiany, ale wyłącznie te pozytywne.
– Robimy to po to, aby poprawić warunki, nie pogorszyć. Oczekujemy poszerzenia zakresu usług, podniesienia jakości leczenia – dodaje dyrektor Aptapski.

Firma „A.M.G. Finanse”, która powołała do życia „AMG Centrum Medyczne”, od pewnego czasu zajmuje się doradzaniem w zarządzaniu szpitalami, od niedawna w planach ma również stworzenie ogólnopolskiej sieci placówek medycznych. Jak powiedział dziennikowi „Puls Biznesu” prezes „A.M.G. Finanse” – Tomasz Kopiec, do 2015 roku firma chce mieć szpital w każdym województwie. Dalekosiężny plan mówi o stworzeniu ogólnopolskiej marki medycznej, w ramach której oferowane będą świadczenia płatne przez NFZ. Co ważne, „A.M.G. Finanse” chce inwestować w szpitale. Jak podaje „PB” może to być nawet 30 mln złotych włożonych w jedną placówkę.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz