Firmy dbające o zimowe utrzymanie miasta, mogą wreszcie pokazać na co je stać. Ratusz jak na razie zadowolony z poziomu utrzymania ulic i chodników…

erawaMiasto
komentarzy

Dwie firmy dbają o zimowe utrzymanie Rawy Mazowieckiej. Wreszcie obie mogą pokazać co potrafią. Po łagodnej końcówce poprzedniego roku, w styczniu zima pokazała typowe dla siebie oblicze. Aktualnie prace polegają głównie na zapewnieniu większej przyczepności nawierzchni, dotyczy to zarówno śliskiej jezdni, jak i oblodzonych chodników. Ratusz jak na razie jest zadowolony z pracy wynajętych podmiotów.

Fot. Posypywanie chodników piaskiem to jeden ze sposobów na szybką poprawę warunków.

Fot. Posypywanie chodników piaskiem to jeden ze sposobów na szybką poprawę warunków.

Podział obowiązków jest klarowny. Jedna firma zabezpiecza ulice i zatoki parkingowe, druga odpowiada za bezpieczeństwo na chodnikach. W tym roku na samą akcję zimową dotyczącą dróg, miasto wyda ponad 441 tysięcy złotych. I choć śniegu do tej pory było jak na lekarstwo, przedsiębiorstwa nie próżnowały. Wśród ich zadań są także te niezwiązane z bezpośrednim odśnieżaniem, czy posypywaniem ulic i chodników.
– W momencie kiedy nie ma opadów to firma zamiata ulice, zajmuje się utrzymaniem czystości, porządku na ulicach miasta i zatok parkingowych – mówi Anna Idzikowska, naczelnik Wydziału gospodarki komunalnej.

W ostatnich dniach, jeśli chodzi o pracę firm, nacisk został położony jednak na odśnieżanie i utrzymanie przyczepności na chodnikach i ulicach. Jak na razie Urząd Miasta z efektów pracy jest zadowolony.
– Sądzę, że póki co warunki panujące zarówno na drogach znajdujących się w obrębie Rawy, jak i chodnikach, o które miasto ma obowiązek dbać, są dobre – dodaje naczelnik Idzikowska.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy po rawskich chodnikach i ulicach można poruszać się bezpiecznie?

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz