Fordem mondeo uderzył w łosia, z obrażeniami trafił do szpitala. To tylko jedno z trzech zdarzeń drogowych z udziałem leśnych zwierząt.

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Najpierw zderzenie z łosiem, później z sarną i dzikiem. Ten weekend nie należał do szczęśliwych dla kierowców poruszających się drogami powiatu rawskiego.

Zdarzenia z udziałem leśnych zwierząt rozpoczęły się w minioną sobotę (15.09) około godziny 21:00 nieopodal miejscowości Julianów Lesiewski (gm. Biała Rawska). To właśnie tam pod jadącego forda mondeo wbiegł łoś. Uderzenie było na tyle silne, że kierowca wjechał autem do rowu.

Aby uwolnić mężczyznę z samochodu musieli interweniować strażacy.
–  Strażacy musieli ciąć karoserię samochodu żeby uwolnić rannego kierowcę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Skierniewicach – relacjonuje nadkom. Karolina Sokołowska z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Łoś niestety nie przeżył zderzenia z pojazdem. Straż pożarna powiadomiła koło łowieckie, które miało zabrać martwe zwierzę.

Kolejne, mniej niebezpieczne zdarzenia miały miejsce w niedzielę (16.09). Najpierw w Starej Wsi (gm. Biała Rawska) kierujący oplem vectrą potrącił przebiegającą jezdnię sarnę, a później w Kaleniu (gm. Rawa Mazowiecka) kierowca mazdy uderzył dzika, który wbiegł mu wprost pod koła. W tych przypadkach zwierzęta uciekły i skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. Damian Melon

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz