Gazociąg z Rawy Mazowieckiej do Łyszkowic oficjalnie otwarty. Mieszkańcy 4 powiatów mogą już korzystać z nowoczesnej sieci.

erawaPowiat
      Artykuł sponsorowany
komentarzy

Po 19 bardzo intensywnych miesiącach pracy, w minioną środę (10.10) uruchomiono gazociąg, który swój bieg zaczyna w Konopnicy w powiecie rawskim. Jako pierwsza do sieci przyłączyła się Monika Krajewska mieszkanka gminy Rawa Mazowiecka. 

15 milionów złotych, tyle właśnie kosztowała inwestycja, dzięki której z sieci gazociągowej skorzystać będzie mogło kilka tysięcy gospodarstw domowych, instytucji oraz przedsiębiorstw w powiecie rawskim, skierniewickim, brzezińskim i łowickim. Cała koncepcja zrodziła się pod koniec roku 2013, gdy firma SIME Polska wytypowała obszar gazyfikacja. Po szczegółowej analizie techniczno-ekonomicznej przystąpiono do realizacji. 
– W 2015 zostały podpisane porozumienia z władzami samorządowymi, a także listy intencyjne z kluczowymi klientami. Wśród tych ostatnich znalazł się zakład farmaceutyczny Takeda Pharma z Łyszkowic oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie – mówił podczas spotkania w Łyszkowicach dyrektor zarządzający SIME Polska w Sochaczewie Jerzy Trzciński. 

Tak naprawdę to właśnie dzięki zainteresowaniu tych dwóch wymienionych firm zdecydowano się na wykonanie inwestycji. Aktualnie SIME Polska podpisał już 14 umów z dużymi odbiorcami i 109 z właścicielami domków. 9 z nich już odbiera gaz, a pierwszą z nich była mieszkanka gminy Rawa Mazowiecka. 
– To dla mnie bardzo duże ułatwienie. Nie trzeba dokładać do pieca, martwić się o opał, wynoszenie popiołu. A dodatkowo wychodząc na zewnątrz można cieszyć się czystym powietrzem. Zdecydowanie warto było zmierzyć się z procedurami, które dzięki przychylności urzędników nie okazały się wcale takie skomplikowane – mówi Monika Krajewska zachęcając do przyłączania się do sieci. 

Podczas środowego oficjalnego uruchomienia gazociągu nie tylko szczegółowo omówiono inwestycję, ale też zapalono symboliczny znicz znajdujący się przy altanie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łyszkowicach. Uroczystego zapalenia dokonał wójt Łyszkowic Adam Ruta oraz prezes zarządu SIME Polska Roberto Bonaventura. 

Aktualnie SIME Polska prowadzi między innymi prace projektowe gazociągu biegnącego z Konopnicy przez Regnów do Białej Rawskiej. Przedstawiciele firmy zapewniają, że będą poszerzać swój zasięg, potrzeba tylko czasu. 

W powiecie rawskim obecnie z gazociągu mogą skorzystać mieszkańcy miejscowości Konopnica, Żydomice, Niwna, Boguszyce, a także rawianie zamieszkujący przy ulicach: Skierniewickiej, 1 Maja, Księże Domki, Murarskiej i Jasińskiego. 

Aby skorzystać z tego rozwiązania należy złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci gazowej. Wszelkie formalności można załatwić w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej oraz Centrum Aktywności Kulturalnej w Boguszycach. Szczegóły znajdziecie również na simepolska.pl

Więcej zdjęć z uroczystego otwarcia znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz