Gdzie się podziały nasze miliardy? Takie pytanie na konferencji w Miejskim Domu Kultury zadawali politycy Prawa i Sprawiedliwości…

erawaMagazyn
komentarzy

– Sprawy rolnicze to nie tylko sprawy rolników. Od kondycji polskiej wsi zależy bardzo wiele, zależy los nas wszystkich – do tego podczas piątkowego spotkania w Miejskim Domu Kultury przekonywał Janusz Wojciechowski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja miała być w całości poświęcona problematyce unijnych dopłat do rolnictwa, choć tematów stricte politycznych uniknąć się nie dało.

Fot. Rawianie względnie dopisali, choć na sali MDK’u nie brakowało wolnych miejsc.

„Gdzie się podziały nasze miliardy?” Z takim tytułowym pytaniem wyszli organizatorzy rawskiej konferencji. Bardzo szybko pojawiła się także odpowiedź, która dość znacząco wskazywała, kto nie do końca spisał się jeśli chodzi o negocjacje związane z unijnym budżetem.
– Polski rząd doprowadził do tego, że nie mamy niestety dla polskiej wsi dobrych wiadomości – kwitował Janusz Wojciechowski, poseł Parlamentu Europejskiego.
– Kilka tygodni temu mieliśmy wielki medialny festiwal. Sukces rządu, miliardy przywiezione z Brukseli, w tym 28, 5 mld na rolnictwo, co zostało ogłoszone jako prawdziwy sukces. Otóż jest to niestety nie prawda. Jest to obłudna propaganda rzeczywistości. Wyniki negocjacji, jeśli chodzi o rolnictwo, są bardzo złe – podkreślał poseł, potwierdzając swoją wypowiedź multimedialnymi slajdami.

Konferencja w Rawie Mazowieckiej miała przyciągać nazwiskami, oprócz braci Wojciechowskich (poseł Janusz oraz senator Grzegorz) na liście prelegentów widniał Mariusz Błaszczak, przewodniczący partii oraz poseł Antoni Macierewicz. Ten ostatni niestety nie dotarł na rawskie spotkanie.

I tylko szkoda, iż wśród zaproszonych gości brakowało różnicy zdań, która na pewno wpłynęłaby na jeszcze bardziej wartościowe wnioski. Przekonywanie przekonanych w konwencji „jest źle, jednak my możemy zrobić lepiej”, nie zawsze jest bowiem intelektualnie, najbardziej produktywną możliwością.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz