Gęsty dym widoczny był nad Rawą Mazowiecką. Płonęła naczepa z ogromnymi rolkami folii

erawaMiasto
fot. KPPSP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Na S8 w Rawie Mazowieckiej zapaliła się naczepa, na której przewożone było około 21 ton folii w rolkach. Akcja trwała prawie 8 godzin. 

Pożar wybuchł wczoraj (27.05) przed godziną 16:00 na drodze krajowej S8 w Rawie Mazowieckiej w kierunku Warszawy. Gdy zadysponowani strażacy dojechali na miejsce w płomieniach stała cała naczepa. 
— Kierowcy ciężarówki na szczęście udało się odłączyć naczepę od ciągnika siodłowego i odjechać około 50 metrów dalej. Dzięki temu i on się nie zapalił. Niestety, mężczyzna podczas próby ratowania samochodu uległ lekkiemu poparzeniu obydwu przedramion, został opatrzony przez ratowników medycznych. Jego stan nie wymagał hospitalizacji – mówi mł. bryg. Konrad Krupa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej.

Na naczepie znajdowało się około 21 ton folii w rolkach, czyli 50 sztuk rolek. Na początku działania strażaków polegały na podaniu trzech prądów wody i piany w natarciu, a następnie w rozszerzeniu do pięciu prądów wody. 

Gęsty dym utrudniał jazdę w obu kierunkach. Początkowo ruch odbywał się jednym pasem, jednak po przybyciu zastępów straży pożarnej, cały ten odcinek drogi został zamknięty. Działania trwały prawie osiem godzin, najpierw akcja gaśnicza, a później przewożenie spalonego ładunku i usuwanie naczepy. 

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej: dwa z JRG Rawa Mazowiecka, dwa z OSP KSRG Rawa Mazowiecka i dwa z OSP KSRG Konopnica. 
Fot. fotografrawa

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz