Gimnazjum Nr 1 w Rawie przybrało barwy Widzewa. W szkole ruszy klasa pod patronatem klubu piłkarskiego z Łodzi…

erawaMiasto
komentarzy

Wszystkie gimnazja w Rawie szukają sposobu, aby przyciągnąć do siebie młodzież. Gimnazjum Nr 1 w tym celu nawiązało współpracę z klubem RTS Widzew, który obejmie patronatem klasę sportową. Pierwsza klasa piłkarska ruszy już we wrześniu.

Piłkarze Widzewa Maciej Mielcarz i Emerson Carvalho pojawili się dziś w Gimnazjum Nr 1, aby opowiedzieć uczniom o działaniu łódzkiego klubu. Takie spotkania mają odbywać się teraz częściej. Szkoła bowiem podpisała dziś umowę o objęcie klasy piłkarskiej patronatem łódzkiego Widzewa. Placówka zyskuje w ten sposób nie tylko możliwość darmowych wejść na wszystkie mecze klubu, ale przede wszystkim dużą promocję wśród młodzieży.

Klasa sportowa, która ruszy już we wrześniu będzie typowo męska. W ramach zajęć zwiększona będzie liczba godzin z wychowania fizycznego z 4, prawdopodobnie do 8 godzin tygodniowo. W szkole będą odbywały się spotkania z piłkarzami Widzewa. Uczniowie będą mięli również możliwość odwiedzenia siedziby klubu w Łodzi.

Korzyści z całej inicjatywy ma mieć również piłkarski klub. Jak tłumaczy dyrektor Gimnazjum, Elżbieta Górska – drużyna w ten sposób szuka młodych talentów. Może i u nas znajdzie się nowa gwiazda sportu, z nadzieją patrzy na przyszłość dyrektor rawskiej szkoły.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz