Godzina „W” rozpoczęła uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego. W Rawie Mazowieckiej wspominano tych, którzy polegli w walce o ojczyznę.

erawaMiasto
komentarzy

Rawa Mazowiecka przyłączyła się do upamiętnienia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody odbyły się na rawskim cmentarzu oraz w kościele Ojców Pasjonistów. 

1 sierpnia to dzień kiedy mieszkańcy Rawy, mniej lub liczniej, spotykają się na wojskowej części miejskiego cmentarza, aby oddać hołd powstańcom i złożyć kwiaty pod pomnikiem ofiar II wojny światowej, AK, a także grobach powstańców.

Podobnie było i w tym roku. Całe uroczystości rozpoczął rozlegający się dźwięk syren oraz hymn państwowy. Później przyszedł czas na modlitwę i wspomnienie poległych. 
– Spotykamy się dziś jak co roku, aby w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddać należną cześć jego uczestnikom. W tym roku obchody te mają szczególny wymiar, wpisując się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Dobitnie przypominają nam bowiem, że wolność nie jest dana raz na zawsze i że wielokrotnie w naszej historii nasi przodkowie poświęcali swoje życie po to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju – mówił podczas obchodów Marcin Broniarczyk, zarządca Muzeum Ziemi Rawskiej. 

Kameralne uroczystości zakończyły się mszą świętą w intencji ofiar Powstania Warszawskiego w kościele Wniebowzięcia NMP OO. Pasjonistów. 
Więcej zdjęć z uroczystych obchodów znajdziecie tutaj. 
fot. eRawa.pl, Luiza Wieczorek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz