Gospodarze z Niwnej, których majątek ucierpiał w pożarze, nie zostaną bez pomocy. Problemem zainteresował się lokalny samorząd…

erawaPowiat
komentarzy

Apel do sołtysów o pomoc oraz konkretne deklaracje płynące ze strony Urzędu Gminy, to pierwsze reakcje związane z pożarem, który miał miejsce przedwczoraj w miejscowości Niwna (o zdarzeniu pisaliśmy tutaj). Przypomnijmy, w sporych rozmiarów pożarze doszczętnie spaliły się zapasy pokarmu dla hodowlanych zwierząt. Gospodarze straty wycenili na ponad 70 tysięcy złotych.

fot. Temat pomocy poszkodowanej rodzinie został wywołany na sesji.

Temat pomocy gospodarzom z Niwnej poruszony został na wczorajszej (27.02) sesji Rady Gminy Rawa Mazowiecka. Z oficjalną prośbą do zebranych zwrócił się radny Stanisław Chojecki. Mam taki apel do wszystkich sołtysów, aby pomogli zorganizować zbiórkę paszy, siana i słomy, które pozwoliłyby poszkodowanej rodzinie utrzymać zwierzęta hodowlane. W tym przypadku mleczne krowy – prosił radny Chojecki.

Radnemu wtórował Wójt Krzysztof Starczewski, który zapowiedział, że rodzina bez pomocy nie zostanie. Jednym z pomysłów jest chociażby darmowe zabezpieczenie eternitu, którym pokryta była spalona stodoła. Więcej o tym w materiale video powyżej.

Podczas dyskusji na temat pomocy ustalono także numer telefonu – 46 814 35 50, pod którym można składać deklaracje pomocy.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz