Gotowi na lato?! Specjalnie dla Was prezentujemy planowane atrakcje w mieście

erawaKultura
komentarzy

Lato w Rawie Mazowieckiej to czas relaksu, odpoczynku i nabierania sił… To czas, który warto wykorzystać na wypoczynek na świeżym powietrzu, udział w kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych wydarzeniach, które będą organizowane na terenie naszego miasta. Wspólnie z Burmistrzem Miasta Piotrem Irlą zachęcamy do skorzystania z propozycji Miejskiego Domu Kultury, pływalni Aquarium, Muzeum Ziemi Rawskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Z KULTURĄ na Ty – Miejski Dom Kultury zaprasza

Wśród propozycji przygotowywanych przez Miejski Dom Kultury są spotkania z teatrem dla dzieci, nocne spotkania z horrorem, popołudnie z folklorem, spotkanie z operetką, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz wyczekiwana XI edycja Rawa Gra Rap. Duża różnorodność wydarzeń daje możliwość wzięcia udziału w tych, które nas zainteresują. A co dokładnie w programie?

29 czerwca godz. 14:00 ArtPiknik na powitanie lata w rawskim MDK. Spektakl pt. „Przygody Kapitana Haka” oraz wiele atrakcji – animacje plastyczne, zabawy i konkursy.
5 lipca godz. 22:00 (MDK) – filmowa Noc z Horrorem z repertuarem „Nocne istoty”- bilet 5 zł.
13 lipca, godz. 11:00 (MDK) – letnia Scena Teatralna, „Mały Książę”- bilet 5 zł.
14 lipca, godz. 17:00 (MDK) – Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne Serbia, Białoruś, Polska to spotkanie z muzyką z różnych zakątków Europy. Piękna muzyka, wielobarwne stroje i charyzma tancerzy. Wstęp bezpłatny.
4 sierpnia, godz. 17:00 – koncert Rodziny Kaczmarków. Słynna rodzina zaprezentuje w MDK-u wielkie operetkowe hity, a wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. Bilet 10 zł.
10 sierpnia, godz. 11:00 (MDK) – Letnia Scena Teatralna „Księżniczka Rosa i Klimek”, bilet 5 zł.
18 sierpnia, godz. 16:00 (MDK) – Raz Na Ludowo to koncert muzyki rawskiego regionu, koncert niepowtarzalny pełen humoru i inspiracji także kulinarnych i rękodzielniczych. Wstęp bezpłatny.
24 sierpnia, godz. 18:00 (scena OSiR Tatar) – Rawa Gra Rap XI – Rawa Mazowiecka odda głos zbuntowanym, młodym muzykom, którzy opowiedzą nam o blaskach i cieniach życia. Wstęp bezpłatny.
30 sierpnia, godz. 22:00 (MDK) – Filmowa Noc z Horrorem, „Przebudzenie dusz”, bilet 5 zł.
 
Pierwszy miesiąc wakacji to również warsztaty artystyczne dla dzieci od lat 6. Odbędą się one w następujących terminach: 1 – 5.07.2019 r. godz. 11:00 – animacje plastyczne MORSKIE OPOWIEŚCI, godz. 13:00 – animacje teatralne ZABAWA W TEATR; 8 – 12.07.2019 godz. 11:00 – animacje plastyczne TAJEMNICZY OGRÓD, godz. 13:00 – animacje teatralne ZABAWA W TEATR; 15-19.07.2019 godz. 11:00 – animacje plastyczne ceramika – KWIATOWE PEJZAŻE, godz. 13:00 – animacje taneczne WAKACYJNE RYTMY; 22-26.07.2019 godz. 11:00 – animacje plastyczne SYMBOLE SZCZĘŚCIA.
W dniach 22-26.07 od godz. 13:00 zapraszamy młodzież do udziału w animacjach teatralnych TEATRALNA FORMUŁA 1.

Aquarium Centrum Fit Rawa – bezpłatnie na basen

Dzieci i młodzież z miasta Rawa Mazowiecka podczas wakacji mogą bezpłatnie korzystać z pływalni Aquarium oraz figloraju. Udostępnienie tych atrakcji, bezpłatnej pierwszej godziny, w dniach od 24 czerwca do 23 sierpnia w godzinach 8:00-15:00 (z ostatnim wejściem o godz. 14:00) oraz z wyłączeniem dnia 15 sierpnia 2019 r. Ulga naliczana jest po okazaniu znaczka z logotypem przedszkola lub legitymacji szkolnej.
Dzieci i młodzież spoza miasta Rawa Mazowiecka podczas pierwszej godziny pobytu na pływalni i figloraju mogą skorzystać z bonifikaty w wysokości 50%.

Wakacje w muzeum i bibliotece

Muzeum Ziemi Rawskiej 22 sierpnia zaprasza na Wakacyjny Dzień z Muzeum. Zwiedzanie baszty, wybijanie monet, warsztaty mennicze, konkurs plastyczny. I ważna informacja! Dla dzieci i młodzieży zwiedzanie muzeum w okresie wakacji będzie bezpłatne.

A co dla dzieci przygotowała Biblioteka?

„Wakacje z Panem Brummem” to zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci odbywające się codziennie od poniedziałku 29 lipca do piątku 9 sierpnia 2019 r. w godz. 11:00 – 13:00. W programie: zabawy plastyczne, gry planszowe i zręcznościowe, zabawy z chustą animacyjną oraz zabawy i tańce w kółeczku.

Wakacje na sportowo

Również Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na cykl imprez sportowych w sezonie letnim: m.in. Osiedlowy Turniej Piłkarski, Letni Plenerowy Turniej Szachowy, Turniej tenisa stołowego, Turniej piłki siatkowej plażowej. Już 29 czerwca zapraszamy na Turniej Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza miasta Rawa Mazowiecka, a 29 lipca na X Rawski Triathlon. Szczegóły tych imprez znajdziecie na Facebooku Ośrodka Sportu i Rekreacji, my również będziemy na bieżąco o nich informować. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz