Granat moździerzowy znaleziono w Kłopoczynie. Odkryciem zajęli się saperzy

erawaPowiat, Sadkowice
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Niewybuch wykopany podczas prac ziemnych. Według policji jest to granat moździerzowy najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. 

O znalezisku policja została powiadomiona wczoraj (15.06). Z informacji wynikało, że w miejscowości Kłopoczyn (gmina Sadkowice) podczas prac związanych z budową wodociągu znaleziono przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce pojechał policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który obejrzał znalezisko. Okazało się, że był to granat moździerzowy kaliber 120 mm pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Niewybuch został zabezpieczony przez policjantów, którzy pilnowali go do czasu przyjazdu saperów z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Jeszcze tego samego dnia saperzy przewieźli granat na poligon i zneutralizowali go .

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że znalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani przenosić. Należy natomiast powiadomić służby pod numerem alarmowym 112 i do czasu ich przyjazdu zabezpieczyć miejsce znalezienia niewybuchu przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz