Grypa atakuje! To od nas zależy czy będziemy zapobiegać rozprzestrzenianiu się tego groźnego wirusa.

erawaPowiat
komentarzy

Grypa i przeziębienia grypopodobne to zmora zimowych miesięcy. Zarazić się wirusem jest bardzo łatwo, należy jednak pamiętać, że często od naszej świadomości zależne jest, czy przekażemy wirusa dalej. 

Grypa dopada znienacka i nie zawsze można się jej ustrzec. Niedawno na eRawa. pl wspominaliśmy, że 24-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej zaraził się wirusem AH1N1, który popularnie nazywany jest „świńską grypą”. Na ten temat można przeczytać i posłuchać tutaj.

Jednak tak, jak upomniał się jeden z naszych Internautów, nie można zapominać o profilaktyce i postępowaniu w momencie zachorowania. Często nie jesteśmy świadomi, w jak łatwy sposób możemy wspomóc swój organizm i ochronić przed zachorowaniem innych.

Pierwszym i najbardziej zalecanym przez specjalistów sposobem jest oczywiście szczepienie. Polacy w tej kwestii nie należą do czołówki, wręcz przeciwnie, w Europie jesteśmy na ostatnim miejscu z 4,5% zaszczepionymi Polakami. Szczepienia przeciwko grypie najlepiej wykonywać przed sezonem zachorowań, ale nie jest to warunek konieczny. Równie dobrze możemy wzmocnić się teraz, ale należy pamiętać, że okres nabierania przez nasz organizm odporności po szczepieniu, wynosi ok. 10 dni. Konieczne jest jednak, aby w momencie zaszczepienia nic nam nie dolegało, musimy być zupełnie zdrowi.

Ale szczepionka nie jest lekiem idealnym. Nie uchroni nas w 100% przed zachorowaniem, lecz z pewnością złagodzi objawy grypy i zmniejszy jej negatywny wpływ na organizm.

Zwolennikom naturalnych sposobów zapobiegania przeziębieniom można oczywiście polecić zdrowy tryb życia, spożywanie większej ilości warzyw i owoców, a także wprowadzenie do menu czosnku. Jeśli jednak naturalne i medyczne specyfiki zawiodą, warto pamiętać o podstawowych zasadach higieny, których brak, często wpływa na rozprzestrzenianie się choroby. Kilka wskazówek od specjalistów, jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się groźnego wirusa, w krótkim video powyżej.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz