Grzegorz Stefaniak na stanowisku wicedyrektora w Rawie Mazowieckiej. Ośrodek Sportu i Rekreacji tworzy nowe stanowisko

erawaMiasto
komentarzy

Wicedyrektor – to nowe stanowisko utworzone w rawskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Konkursu w jednostce jednak nie będzie. Wraz z początkiem marca funkcję tę obejmie Grzegorz Stefaniak. W nowej dla siebie placówce ma pełnić obowiązki managera sportu. 

Od lat w OSiRze nie było zmian kadrowych. Teraz do stałego składu pracowników dołączyć ma Grzegorz Stefaniak, który zasiądzie w fotelu wicedyrektora.
– Wielokrotnie docierały do mnie sygnały, że OSiR działa nie do końca we właściwy sposób jeśli chodzi o organizację sportu. Nawet w rozmowie z dyrektorem Kotusińskim doszliśmy do wniosku, że on bardziej czuje OSiR jako gospodarz, natomiast brakuje mu managera sportu, który zajmie się stricte organizacją wydarzeń sportowych – mówi burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Grzegorz Stefaniak zostanie przesunięty na nowe stanowisko z funkcji dyrektora departamentu geodezji i kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Nastąpi to zgodnie z przepisami ustawy o pracownikach samorządowych, więc konkursu na wicedyrektora OSiRu nie będzie.  
– Takie rozwiązanie jest dopuszczalne prawnie. Znam pana Grzegorza Stefaniaka osobiście, znam jego możliwości i wydaje mi się, że ogłaszanie konkursu jest niepotrzebne. W mojej ocenie jest idealnym kandydatem – dodaje burmistrz Irla. 

Samorządowiec tłumaczy również, że jest to swoistego rodzaju test. Już wkrótce dotychczasowy dyrektor OSiRu, Tadeusz Kotusiński będzie mógł przejść na emeryturę, a wakat ten trzeba będzie uzupełnić.
– Jeśli Grzegorz Stefaniak sprawdzi się na tym stanowisku, to też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem – komentuje Piotr Irla. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz