Hydrauliczny podnośnik i zablokowany pas wojewódzkiej drogi. Strażacy usuwali dziś suche gałęzie, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego…

erawaPowiat
komentarzy

Suche gałęzie, które wisiały nad wojewódzką drogą 707 były przyczyną dzisiejszych utrudnień w okolicach miejscowości Niwna. Rawscy strażacy o pomoc w usunięciu tego niebezpieczeństwa zostali poproszeni przez przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Po ponad godzinnej akcji z udziałem podnośnika, problem udało się rozwiązać.

fot. Strażacy pracowali w miejscowości Niwna na drodze Nr 707.

fot. Strażacy pracowali w miejscowości Niwna na drodze Nr 707.

Konary drzew zalegające na drogach to jedne z najbardziej uciążliwych skutków każdej większej wichury (o ostatnich zdarzeniach pisaliśmy tutaj). Tym razem udało się jednak zapobiec niebezpieczeństwu i w porę rozwiązać problem suchych gałęzi, które wisiały nad wojewódzką drogą 707. Na miejscu akcji pojawił się zastęp strażaków z rawskiej komendy wraz z hydraulicznym podnośnikiem oraz jednostka OSP z Kurzeszyna.
– Suche gałęzie leżały na gałęziach rosnącego przy drodze drzewa. Ta, na pozór prozaiczna kwestia, stwarzała zagrożenie. Urwane gałęzie mogły bowiem spaść na jezdnię lub co gorsze, przejeżdżający samochód – tłumaczył bryg. Marcin Szymański rzecznik prasowy PSP Rawa Mazowiecka.

Po ponad godzinnej akcji strażacy uporali się z tym nietypowym problemem. Podczas zabezpieczania miejsca prac nieprzejezdny był jeden pas jezdni, a ruch sterowany był wahadłowo.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz