I Regionalny Turniej w Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych za nami. Na Hali Tatar zmierzyło się 40 zawodników…

erawaSport
komentarzy

40 zawodników wzięło udział w I Regionalnym Turnieju w Tenisie Stołowym Olimpiad Specjalnych w Rawie Mazowieckiej. Wczorajsze (6.04) zawody zapoczątkowały cykl corocznych zmagań dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Turniej po raz pierwszy zorganizowany na rawskim obiekcie spotkał się z dużym zainteresowaniem. 

Środowy turniej był pierwszym takim wydarzeniem w Rawie Mazowieckiej. Wydarzenie skierowane do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym to doskonała okazja do popularyzowania tenisa stołowego. Tym bardziej, że uprawianie tego sportu przynosi wiele korzyści.
– Polepsza ogólną kondycję fizyczną zawodników, poprawia koordynację ręka-oko, kontrolę ciała i poruszanie się, uczy zawodników koncentracji na konkretnych zadaniach, daje im możliwość nawiązywania nowych znajomości, zapewnia aktywność, którą można podejmować z rodzeństwem i innymi członkami rodziny. Tenis stołowy to po prostu fajna zabawa – przekonuje Anna Stępniak z Zespołu Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.

Na rawskiej Hali Tatar zagrało 40 zawodników reprezentujących Oddział Regionalny Łódzkie z 9 sekcji Olimpiad Specjalnych: klub Spartakus z Sieradza, Marzenia z Łodzi, Fundacja JIM z Łodzi, Dzikie Koty z Bełchatowa, Lwy z Kutna, Łódz-Helenówek Fundacja Brata Alberta, klub ze Stemplewa, Giganci z Opoczna i Tęcza z Rawy Mazowieckiej.

Po uroczystym wniesieniu flagi Olimpiad Specjalnych przy dźwięku hymnu i złożeniu przysięgi przez zawodnika klubu „Tęcza” Sławka Melona, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej rawskiego starostwa Andrzej Latek wraz z Dyrektorem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Tomaszem Jasionem i Dyrektorem ZPS Pawłem Malikiem otworzyli turniej. Następnie w nastrój dobrej zabawy wprowadziło wszystkich widowisko taneczno-muzyczne pt. „Szeherezada”, wykonane przez artystów działającego przy ZPS w Rawie Mazowieckiej teatru Maska. Po występie nadszedł moment, w którym zawodnicy zajęli miejsca przy stołach tenisowych i pokazali swe duże umiejętności. Zawody rozegrane zostały zgodnie z obowiązującymi przepisami Olimpiad Specjalnych Polska.

– Na widowni nie mogło zabraknąć kibiców z naszej placówki oraz rodziców i rodzeństwa, którzy żarliwie dopingowali zawodników. Nasza reprezentacja zdobyła w swoich kategoriach wiekowych: złoto Adrian Kieszek i Mateusz Sobczyński, srebro Iza Dębska i Sławek Melon oraz czwarte miejsce Kamil Pawlak. Całej naszej reprezentacji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – dodaje Anna Stępniak.

Zorganizowania turnieju z dużym sukcesem podjął się Klub Olimpiad Specjalnych w Rawie Mazowieckiej oraz Zespół Placówek Specjalnych w Rawie Mazowieckiej.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentPełna fotorelacja do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz