II odsłona Zimowego Turnieju Szachowego już za nami. Chętnych do zabawy i tym razem nie brakowało

erawaPowiat, Rawa Mazowiecka
komentarzy

II edycja Zimowego Turnieju Szachowego już za nami. I tym razem impreza odniosła sukces. W  rozgrywkach wzięło udział blisko 30 uczestników.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, tak jak i w ubiegłym roku zorganizowała turniej o tytuł najlepszego szachisty w powiecie rawskim. Kilkugodzinna walka odbyła się dzisiaj (16.02) w Starostwie Powiatowym. 

Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim w dwóch kategoriach. W pierwszej z nich –  do 15 lat – bezkonkurencyjny okazał się Tymon Czernek. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Jaśkiewicz, a na trzecim Sebastian Bernacik. W kategorii OPEN zwycięzcą został również Tymon Czernek. Tuż za nim na podium znalazł się Tadeusz Wąs. Z kolei trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Przytuła. Najmłodszym uczestnikiem w tym roku okazał się Jan Pawlikowski.

Nagrodami w tegorocznej edycji Zimowego Turnieju Szachowego były pamiątkowe puchary oraz sprzęt elektroniczny. Ponadto każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Dodatkowo zwycięzca turnieju został nagrodzony szklaną statuetką.

Jak podkreślają organizatorzy, to nie była ostatnia edycja rawskich rozgrywek szachowych. Cieszy ich frekwencja oraz to, że najmłodsi chociaż na parę godzin oderwą się od telefonów, komputerów i tabletów.

Luiza Wieczorek 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz