Instytut Książki ogłosił wyniki plebiscytu na najlepsze recenzje książek. W kategorii dorosłych czytelników zwyciężył rawianin, Radosław Magiera…

erawaKultura
komentarzy

Instytut Książki wybrał najlepszą recenzję minionego roku napisaną przez członka Dyskusyjnego Klubu Książki. Prestiżowy tytuł i nagroda trafiła w ręce Radosława Magiery, rawskiego miłośnika książki. Czytelnik podsumował w ten sposób wrażenia po przeczytaniu „Hollywood” Charlesa Bukowskiego.

Uhonorowanie lokalnego recenzenta nastąpiło podczas weekendowego, 65 spotkania rawskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zwycięzca nie spodziewał się, że jedna z wielu jego recenzji zostanie zauważona i doceniona. Ocena książki „Hollywood” Charlesa Bukowskiego zwyciężyła, jak podaje na swojej oficjalnej stronie Instytut Książki, ze względu na „osobistą, przemyślaną, subiektywną, ale uzasadnioną opinię dzieła i za stylistyczny warsztat”.
– Piszę sobie również niezależnie od klubu, tak amatorsko. Zwłaszcza dla siebie, żeby się przeciwstawić naciąganym akcjom marketingowym niektórych książek, a wesprzeć, te które nie są promowane, a są wartościowe – mówi Radosław Magiera, zwycięzca kategorii czytelnicy dorośli.
Jak sam mówi, książka jest jego pasją, choćby dlatego, że o dobry film jest coraz trudniej. I choć w nagrodę za najlepszą recenzję otrzymał czytnik e-bok’ów, nie porzuci tradycyjnych, papierowych wydawnictw.

Zwycięską recenzję można przeczytać tutaj, niebawem powrócimy również do stałych publikacji recenzji, które tworzone są przez rawskich członków DKK.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz