Inwestycje ruszają pełną parą. Kontynuacja budowy miejskiego żłobka oraz budowa ronda w okolicach osiedla Zamkowa Wola to największe tegoroczne realizacje w Rawie Mazowieckiej…

erawaMiasto
komentarzy

Kontynuacja budowy miejskiego żłobka oraz budowa ronda w okolicach osiedla Zamkowa Wola. To dwa największe projekty tegorocznego, inwestycyjnego sezonu w Rawie Mazowieckiej. O ile prace nad budową obiektu przy ulicy Murarskiej cały czas trwają, o tyle działania w okolicach skrzyżowania ulicy Białej i Mszczonowskiej ruszą wraz z początkiem kwietnia. W tym roku na miejskie inwestycje przeznaczono łącznie ponad 15 mln złotych.

Ułożenie tegorocznej hierarchii inwestycyjnych zadań w Rawie Mazowieckiej, przynajmniej jeśli chodzi o najważniejsze punkty, nie było zbyt trudne. Budowa miejskiego żłobka to kontynuacja zadania z roku poprzedniego, natomiast modernizacja drogowej infrastruktury w okolicach osiedla Zamkowa Wola dłużej czekać po prostu nie mogła. Oba zadania, na co liczą przedstawiciele ratusza, będą realizowane przy pomocy zewnętrznych źródeł finansowania. Pewna w tej materii jest dotacja pochodząca z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
– Schetynówka jest to największe kwotowo zadanie w tym roku. Planujemy, że na tę inwestycję dostaniemy środki w postaci dotacji celowej. Mamy pewność, że na to zadanie pozyskamy około 2,5 mln złotych, czyli na poziomie 50% kosztów tej inwestycji. To znaczący zastrzyk finansowy – informuje skarbnik Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka, Jolanta Witczak.

Więcej o dwóch sztandarowych inwestycjach tego roku w samorządowym materiale video. Zapraszamy do oglądania…

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz