Inwestycje w Rawie Mazowieckiej nabierają rozpędu. O wszystkich działaniach inwestycyjnych realizowanych w mieście rozmawiamy z burmistrzem Piotrem Irlą

erawaMiasto
komentarzy

Jesień w Rawie Mazowieckiej to zdecydowanie czas wytężonej pracy. W mieście remontowane są drogi, jatki miejskie, trwają też działania na targowisku, a przed nami przebudowa centrum miasta i wyczekiwana budowa ścieżki rowerowej. 

Choć temperatura za oknem spada, w rawskim ratuszu z tygodnia na tydzień rośnie. Wszystko to za sprawą coraz to nowych inwestycji, które czekają Rawę Mazowiecką. 

Dziś w rozmowie samorządowej wymieniamy najważniejsze zadania w mieście. Część z nich, tak jak remont ulicy Polnej, czy też Wałowskiej dobiegają końca. Również ul. Lenartowicza niebawem zostanie zakończona. Na remont czeka jeszcze Przemysłowa, której modernizacja, choć planowana była na kolejne lata, może być zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. 

Prace trwają także na ulicy Targowej. W tym przypadku z budżetu miejskiego powędrowało 70 tysięcy zł na doświetlenie tego fragmentu Rawy. 

Kolejnym zadaniem, o którym rozmawiamy z burmistrzem Piotrem Irlą jest remont targowiska. Dowiecie się również kiedy możemy spodziewać się budowy ścieżki rowerowej łączącej Zalew Tatar z osiedlem Zamkowa Wola. 

Jednak największą inwestycją trwającą w mieście jest rewitalizacja. Ta, podzielona została na kilka etapów. Dwa z nich, czyli rewaloryzacja parku miejskiego oraz remont Muzeum Ziemi Rawskiej już dobiegły końca. Wciąż trwają prace w jatkach miejskich przy ulicy Mickiewicza. A przed nami jeszcze prace obszaru staromiejskiego, czyli ścisłego centrum Rawy.
 
Więcej dowiecie się z rozmowy samorządowej. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz