Inwestycje w sercu Łodzi. Czy warto?

erawaMagazyn
pixabay.com       Artykuł sponsorowany
komentarzy

Nowe mieszkania w Łodzi cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród osób szukających lokum dla swojej rodziny, ale także wśród klientów myślących o inwestycji kapitału. Łódź z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem pod kątem wynajmu – nie tylko długookresowego, ale także krótkookresowego. Nic dziwnego, że mieszkania deweloperskie są gorącym tematem, który śledzi wielu potencjalnych nabywców.

Wynajem mieszkań a turystyka
Łódź każdego roku odwiedzają ogromne ilości turystów. Jak donosi Dziennik Łódzki, w 2018 roku odwiedziło ją ponad milion gości z kraju i zagranicy. Niepowtarzalny klimat łódzkiej zabudowy, rozwój sektora kultury i sztuki i dogodne połączenia z resztą kraju (przede wszystkim Warszawą) sprawiają, że najprawdopodobniej tendencja wzrostowa w liczbie turystów będzie się utrzymywać.

Z tego względu prężnie rozwinął się tutaj rynek najmu krótkookresowego. Za pośrednictwem dedykowanych internetowych serwisów możemy wynajmować odpowiednio przygotowany do tego celu lokal turystom. Ci z kolei coraz częściej wybierają mieszkania prywatne zamiast hoteli, by lepiej doświadczyć życia codziennego odwiedzanego miasta.

Nowe inwestycje w Łodzi
Wśród nowych inwestycji w Łodzi uwagę szczególnie zwraca realizowane przez Profbud osiedle Primo. Kluczowa jest tutaj lokalizacja: doskonale skomunikowane Śródmieście, w bezpośredniej okolicy dworca kolejowego Łódź Fabryczna czyni tę inwestycję szczególnie atrakcyjną. Takie położenie jest ogromnym plusem zarówno dla mieszkańców, jak i turystów, którzy w kilka minut dostaną się tutaj bezpośrednio z dworca.

Łódzkie Śródmieście tętni życiem przez cały rok i jak żadne inne miejsce oddaje klimat nowoczesnej, rozwijającej się Łodzi, która jednocześnie zachwyca sztuką nowoczesną, ale potrafi też wykorzystywać swoje historyczne dziedzictwo (czego najlepszym przykładem jest chociażby budynek łódzkiej Manufaktury).  Lokalizacja to jednak nie wszystko. Przemyślane i funkcjonalne projekty sprawiają, że to również miejsce zwyczajnie wygodne do życia i codziennego funkcjonowania. Znajdziemy tu mieszkania deweloperskie dla singli o powierzchni 34 metrów kwadratowych i apartamenty z dużym, zadaszonym tarasem liczące 104 metrów kwadratowych. Parter przeznaczony został z kolei na lokale usługowe – przestrzenie handlowe czy biurowe, wyposażone w odpowiednią ilość miejsc parkingowych. W niedalekiej odległości od inwestycji znajdują się natomiast zielone, rekreacyjne tereny, które pozwalają złapać wytchnienie, nawet mieszkając w samym sercu miasta.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz