Jabłkowe wytłoczyny sparaliżowały ruch w powiecie rawskim. Droga wojewódzka 725 zalana była na odcinku około 15 km

erawaPowiat
fot. OSP Konopnica
komentarzy

Śliska nawierzchnia drogi wojewódzkiej spowodowała niemałe utrudnienia. Uprzątnięciem rozrzuconych wytłoczyn zajęło się między innymi osiem zastępów straży z powiatu rawskiego. Prace potrwały ponad 5 godzin. 

Strażacy z Rawy Mazowieckiej zaalarmowani zostali wczoraj (21.10) tuż po godzinie 20:00. Z kolejno spływających zgłoszeń wynikało, że mokre i śliskie wytłoczyny jabłek rozsypane są od Rawy aż do granic województwa, czyli miejscowości Krukówka i stwarzają zagrożenie dla poruszających się samochodów. Strażacy dzielili cały teren na odcinki i przystępowali do pracy.  
– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zablokowaniu ruchu pojazdów, a także uprzątaniu poprzez zmywanie wodą i zamiatanie. Na miejsce, do pomocy, przybył także przedstawiciel zarządu dróg wojewódzkich, który specjalistycznym sprzętem, czyli zamiatarką, usuwał nieczystości z dróg – relacjonuje kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy z PSP w Rawie Mazowieckiej. 

W tym czasie w kierunku Grójca już pracowały zastępy z powiatu grójeckiego, które uprzątały dalsze odcinki drogi.

Na miejscu działały dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka, dwa zastępy z OSP Biała Rawska, OSP Chodnów, Rawa Mazowiecka, Ossa i Konopnica. I choć ruch udało się przywrócić po godzinie 22:00, całe sprzątanie trwało ponad 5 godzin. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz